Dunaújvárosi és veszprémi diadal

2010. augusztus 3. 17:36

Két felkészülési mérkőzést is lejátszottak kedden élvonalbeli csapataink. Az egyiken a Dunaújváros az újonc Szekszárdot fogadta és győzte le. A másodikon a Veszprém a szintén újonc Újbuda ellen nyert.

Felkészülési mérkőzés

Dunaújvárosi NKKSEUKSE Szekszárd 39-30 (20-19)
Dunaújváros, Városi Sportcsarnok, 150 néző
Játékvezetők: Csőregi, Décsi
A Dunaújváros legjobb góllövője: Ferling 8(1) gól.
UKSE: Mészáros – Beck 3, Gulya, Jankovics, Hegyi 2, Mizsák 2, Fauszt 9(4). Cserék: Pap (kapus), Kovács 8, Horváth Sz. 1, Horváth P., Weigel 3(3), Samu 2, Kaló. Edző: Kovács Jenő.
Kiállítások: 6 perc, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 8/6, illetve 7/7.

Gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a hazai gárda, az első pillanatokban még nem érezték a ritmust a szekszárdiak (7. perc: 5-1). Az idő múltával kiegyenlítettebbé vált a játék, s elsősorban Kovács és Fauszt eredményességének köszönhetően felzárkózott az UKSE (11. perc: 7-6). Néhány perc múlva még az egyenlítés is sikerült (14. perc: 9-9), s a későbbiekben is csak egy lépéssel voltak előbbre Radulovicsék. A kék-sárga alakulat derekasan dolgozott, helyenként szép dolgokat produkált, s a félidő befejezéséig jól tartotta magát.

A második félidő eleje is a házigazdáké volt, s ezúttal később sem engedték ki kezükből az irányítást (36. perc: 26-20). A vendégek elsősorban a szélsőik sorozatos hibái miatt kerültek egyre nagyobb hátrányba. A kihagyott helyzetek mellett sok technikai hibát is elkövettek a szekszárdiak, ezt könyörtelenül büntették a hazaiaknál pályára lévő fiatalok (46. perc: 32-24). A hátralévő időben ismét kiegyenlítetté vált a játék, a különbség nem változott jelentősen.

Kovács Jenő: Az első félidőben szépen dolgoztunk, ennek következtében jól tartottuk magunkat. A második harminc percben rengeteg technikai hibánknak köszönhetően lendületbe hoztuk a Dunaújvárost. Az előrelépéshez különösen széleken lesz szükségünk jelentős javulásra.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc

Szoros első félidő után, a második játékrészben mutatott jobb teljesítményének köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Veszprém Barabás az Újbuda ellen.

Az első játékrész elején mindkét csapat játékát sok technikai hiba jellemezte mind támadásban, mind védekezésben. A vendégek kapusuk révén tartották a lépést a veszprémiekkel, de 3-3 után sikerült négy góllal meglépniük Hoffmannéknak (8-4). A különbség állandósult, a csapatok felváltva szerezték a gólokat, majd a félidő végére gyors lerohanások után két találatra zárkóztak a fővárosiak (16-14).

A szünet után villámrajtot vett a Barabás, és a feljavult védekezésnek köszönhetően hamar hatgólos előnyre tettek szert (21-15). Melhmann és Koroknai járt élen a gólszerzésben, Király Annamária remek védéseket mutatott be a kapuban, így a játékrész derekára már kilenccel vezettek a veszprémiek (27-18). Az utolsó percekben a vendégek már nem koncentráltak kellőképp a védekezésre, így a bakonyiak gyors indításokból vették be az Újbuda kapuját, ezzel kialakítva a tizenkét találatnyi különbséget (36-24).

Pénteken újabb felkészülési mérkőzést játszik a Veszprém Barabás KC, 15.30 órai kezdettel a Vác otthonában lépnek pályára.

Gyurka János: Három feladatot kaptak a lányok a mai mérkőzésre. Elsődleges a védekezés volt, hogy minél gyorsabban tudjunk a veszélyes zónában faultolni, ezt nem tudtuk 100%-kal megvalósítani. Hagytuk az ellenfél támadásszervezését, és előbb-utóbb helyzetbe kerültek, amiből gólokat kaptunk. Második feladat az volt, hogy ebből a védekezésből egy gyors letámadással próbáljuk befejezni a játékot. A harmadik, hogy két kemény labdajáratás után tempóváltással próbáljuk meg a figurákat, helyzeteket kialakítani, és természetesen a visszafutásokat, ami nem feladat, hanem elvárás, mindenkinek teljesítenie kell.

Két részre bontanám a mérkőzést. Az első félidőben sok olyan gólt kaptunk, amit megelőzhetett volna egy fault, illetve nem futottunk vissza, így letámadásból könnyű gólokat szereztek a vendégek, ezeken a jövőben mindenképp javítanunk kell. A második játékrész már jobbnak látszott, biztatóbb volt a játék képe. A 24 kapott gól soknak mondható, ha az előbbi feladatokat tartjuk szem előtt. A játék gyorsaságában is kell fejlődnünk, van még mit dolgoznunk. Hasznos volt ez a mai felkészülési mérkőzés abból a szempontból, hogy láttuk, még nem megy minden úgy, ahogy kellene. Péntekre már egy érettebb játékkal készülünk a Vác ellen.