Tomori tíz góllal lepte meg a Vácot

2010. július 28. 16:52

A felkészülési időszak közepén utazott a Népligetbe a Vác csapata, amely hét góllal kapott ki a vendéglátó Ferencváros együttesétől. A találkozó legjobb hazai góllövője Tomori Zsuzsanna volt, aki tízszer talált be a váci kapuba.

Felkészülési mérkőzés

FTCSYMA Váci NKSE 33-26 (19-15)
Népliget, FŐTÁV-FTC Kézilabda Aréna

FTC: Abramovics, Andrási, Pastrovics (kapusok), Szarka 3, Szádvári 2, Szucsánszki 4, Balogh 4, Trufán 3, Németh 2, Kovacsicz 4, Bari Nagy 1, Tomori 10, Mohácsik, Albert, Hornyák. Edző: Elek Gábor.
A mérkőzés alakulása: 1-1, 2-4, 5-5, 7-5, 12-8, 13-10, 15-13, 16-14, 19-15. II félidő. 21-16, 22-19, 25-20, 28-20, 29-22, 30-24, 32-24, 33-25, 33-26
Hétméteresek: 2/1 ill. 7/6.
Kiállítások: 6 ill. 2 perc.

Bár jobban indult a Vácnak a találkozó, kettővel is vezettek 1-3-nál, végül becsületes vereségbe futott bele Németh András alakulata a FŐTÁV-FTC Kézilabda Arénában. Ami pedig még jobb, hogy a muraui edzőtáborban megsérült Tomori Zsuzsa tíz góllal debütált első fővárosi zöld-fehér mérkőzésén.

Messzemenő következtetéseket nem szabad levonni egy júliusi edzőmérkőzésről, mégis biztató, hogy a Hypo NÖ elleni szoros vereség, majd az egygólos győzelem után a hazai élmezőny egyik képviselőjét is sikerült két vállra fektetnie Elek Gábor alakulatának. A mérkőzésen öt percet követően kettővel ment tehát a vendég Vác, Szucsánszki pedig hiába szépített, az egykori fradista Tóth ismét kettőre növelte a dunakanyariak előnyét. Végül nem egész tíz perc játék után Szucsánszki egyenlített Trufán átlövésgólja után, ezzel 5-5-re alakult a mérkőzés a 9. percben. Sőt, nem sokkal később Pastrovics indította a társakat, Balogh pedig nem hibázott, ezzel már a vezetést is megszerezték Elek Gábor tanítványai. Innen pedig megindult a szekér, Tomori 7-5-re alakítja az eredményt, Balogh kipattanó után 9-7-re negyed óra játék után, Tomori pedig lerohanásból alakította 10-7-re az állást. A Győrből érkezett átlövő labdaszerzése után pedig Szucsánszki játszotta be Baloghnak, aki ötre növelte a zöld-fehérek előnyét.

Hiába szépített hetesből Tóth, Tomori ismét betalált, negyedik gólja pedig a 13-8-at rajzolt az eredményjelzőre. A mérkőzés külön érdekessége, hogy családi okokból nem lehetett az együttessel Szamoránsky Piroska és testvére, Anikó, így a két junior válogatott játékos mellett újabb két fontos játékos hiányzott Elek Gábor taktikai lehetőségei közül. Ettől függetlenül hiába szépített a hajrá előtt Uhráková, kettőnél közelebb nem tudtak jönni Tóth Tímeáék. Balogh szerzett hetest, amit Trufán ejtett át Herr Orsolyán, majd Temes szépített, s ezzel 16-14 három perccel a lefújás előtt. Ám a szünetre sikerült visszaállítani a különbséget, Pastrovics remekelt a kapuban, Szucsánszkit lerántani sem tudták, ezzel 19-15-re alakult az első játékrész. A szurkolók pedig joggal örültek.

Úgy kezdődött a második játékrész, ahogy véget ért az első: Tomori-bombával, így 20-15-nél már öttel vezettünk. A kapuban cseréltünk, Pastrovicsot váltotta Abramovics, a szélen pedig két juniorkorú játékosunk cserélt helyet: Szádvári Kriszta a kispadra, Szarka Adrienn pedig a bal oldalvonalhoz érkezett a második játékrészben. És a cserék jól is mutatkoztak be, Abramovics hetest hárított, Szarka pedig oldalról tört be, ezzel megszerezve a csapat 21. találatát. Majd Temes-Kovacsicz-Temes gólváltás, ezzel 22-17. Nyáron érkezett kapusunk pedig a következő vendég büntetőbe is beleért, majd leszedte egy letámadás végén az ejtést, így tovább rombolva a váciak önbizalmát.

Kilenc perc játék után pedig már hattal vezet Elek Gábor alakulata, 25-19 az állás. Sőt, két Tomori- és egy Szarka-gólt követően már 27-20 volt a hazaiaknak, ezzel gyakorlatilag a második félidő elején eldöntve a találkozó sorsát. Újabb Szucsánszki-Balogh összjáték következett gyors indulásnál, amivel tovább növeltük a különbséget: 28-20. Húsz perc telt el, amikor Kovacsiczot Bari Nagy váltotta, Balogh helyén pedig a sérülésből visszatérő fiatal Albert Helga kerül a pályára. Fél perccel később Szucsánszkit kiállították, Abramovics viszont ziccert fogott. Trufán betörésgóljával pedig 31-24-re módosult az állás. Hátul Mohácsik védekezett jól, elöl pedig Szarka tette ugyanilyen szinten a dolgát: szélről gólt lőtt, ezzel 32-24 lett a Fradinak.

Mintegy öt perccel a lefújás előtt a fiatal Andrási Brigitta váltotta a vastaps kíséretében levonuló Abramovicsot, aki ma is remek teljesítményt nyújtott a második félidőben. Az alig 19 éves kapus pedig rögtön védéssel kezdte tevékenységét: három perccel a találkozó vége előtt 24-en tartotta Németh András alakulatát. Először lerohanásból, majd bejátszásból szépített a Vác, ám Bari Nagy ziccerével kialakult a végeredmény, 33-26 a Ferencvárosnak.

Elek Gábor: Mindkét csapat az állapotának megfelelően játszott, de messzemenő következtetéseket nem lehet még levonni ebből a találkozóból. Gondoljunk csak arra, hogy tavaly a Szabella-kupán is megvertük a Vácot, de a bajnokságban kikaptunk tőlük. Egyik csapat sincs még csúcsformában, mi is még csak most értünk haza a muraui edzőtáborból. Viszont az újoncok bemutatkozása remekül sikerült a hazai közönség előtt. Kiemelném közülük is Tomori Zsuzsát, aki tíz gólt dobott az első hazai meccsén.

Látványosan megerősödtünk kapusposzton is. A három hálóőrünk összesen több mint hússzor védett. Annak pedig különösen örülök, hogy csak 26 gólt kaptunk. Viszont, hogy még kevesebb legyen, javulnunk kell még, néha még kapkodós a játék, vannak periódusok, mikor "szétszalad a ménes". Ezek a hibák még a felkészülési időszakban beleférnek, de később már nem. Összességében azt tudom mondani, hogy elégedett vagyok a mai napon látottakkal!

Tomori Zsuzsanna: Múlt hét hétfőn részlegesen elszakadt a bokaszalagom, ezért már kedden hazajöttem Murauból. Reméltem, hogy az itthoni kezeléseknek hála, hamarabb felépülhetek. Gyakorlatilag minden reggel nyolctól délig bent voltam a Sportkórházban kezeléseken illetve gyógytornán. Szerencsére a bokám hamar rendbe is jött, a tegnapi edzésen azt mondtam Elek Gábornak, hogy megpróbálom a mai játékot. Szerencsére semmi probléma nem volt, nagyon örülök, hogy ilyen gyorsan felépültem. Május óta a csapattal készülök, ezért szomorú voltam, hogy nem játszhattam Murauban, de nagyon örülök, hogy ilyen jól sikerült a bemutatkozás. Ennél pedig csak jobb játékot kívánok magamnak a Fradiban.