Norvég győzelem a dán jubileumon

2010. június 5. 16:50 © handball.hu

A Dán Kézilabda Szövetség fennállásának 75. évfordulója alkalmából barátságos mérkőzést rendeztek Odensében. A hazai válogatott Norvégia legjobbjaival játszott, és végül egygólos vereséget szenvedett.

1

A 2010-es decemberi Európa-bajnokság rendező országai csaptak össze a felkészülés jegyében szombat délután Odensében, amely mérkőzést a Dán Kézilabda Szövetség 75 éves fennállásának évfordulójára rendezték.

Mindkét csapat tartalékosan állt fel a megszokotthoz képest, de debütálók is akadtak szép számmal.

A norvégoknál főleg kapusposzton volt szokatlan a felállás, mert hiányzott a kétszeres BL-győztes Katrine Lunde Haraldsen, a válogatottságot egy időre szüneteltető Hypo-kapus, Terese Pedersen (klubcsapatával a Balkán Liga négyesdöntőjén vesz részt a hétvégén), valamint a kisebb sérüléssel bajlódó Kari Aalvik Grimsbø. Így bemutatkozhatott a norvég válogatottban Ingrid Ødegård (a dán FCM kapusa) és Emily Stang Sando (Larvik/Flint). Mindketten egy-egy félidőt kaptak Thorir Hergeirsson vezetőedzőtől, és éltek is vele, szép védéseket mutattak be, Stang például egy büntető-hárítással kezdte válogatott karrierjét.

A dánoknál hiányzott Mette Melgaard, Trine Troelsen, Gitte Aaen, Lærke Møller - akik mind kisebb sérülésekkel bajlódnak -, valamint Karin Mortensen is szabadnapot kapott.

A mérkőzés több hibával is indult mindkét részről, nagyon gyors játékot láthattunk. A norvégok több lerohanást is jól fejeztek be, Linn-Kristin Riegelhuth hat gólt dobott az első félidő első felében, de aztán többet is hibázott. A védelemben Frafjord és Stange jól dolgozott, de még így is több átlövésgólt kaptak a dánok fiatal balkezes tehetségétől, Line Jørgensentől. Anja Edin irányítójátéka színt vitt a norvég csapat játékába, több gól és gólpassz is fűződött a nevéhez. Az első félidő végén 17-14-re a vendégek vezettek.

A második játékrész is norvég lerohanással kezdődött, amit azonban hárított a Christina Pedersen helyére bejövő Mette Iversen, és ez jó kiindulópontnak bizonyult a dánok számára. Lerohanásgólokat lőttek Mie Augustesen révén, és Camilla Dalby is többször betalált. Pytlick lányai feljavultak védekezésben, a norvégok többet hibáztak, és ez nemcsak az újoncokra volt elmondható, hanem a rutinos Kari Mette Johansen, vagy Riegelhuth is eladott labdákkal hívta fel magára a figyelmet. Anja Edin beállása a második félidőben újra mozgalmasabbá tette a norvégok játékát, de a dánok kiegyenlítettek az 56. percre Jørgensen révén, és többször is támadhattak a győztes gólért, amit végül egy Marit Malm Frafjord által védelemben szerzett labdából, és az ezutáni lerohanásból Ida Alstad szerzett meg a mérkőzés utolsó tíz másodpercében. Végeredmény: 24-25.

Thorir Hergeirsson a mérkőzés után elmondta, hogy jó érzés volt nyerni, főleg Dánia ellen, és sok mindent ki tudtak próbálni, így hasznos volt a mérkőzés: "A sorsolásról az a véleményem, hogy nem a legoptimálisabb számunkra, de ez ellen nem tudunk mit tenni. Én mindig elégedett vagyok a sorsolásokkal, nem szoktam panaszkodni" - fejezte be mondandóját az izlandi származású norvég szövetségi kapitány.