Ismét idegenben ünnepelhet a Viborg

2010. május 8. 16:19 © handball.hu

Az Oltchim együttese minden eddigi sikerét felülmúlva jutott idén a Bajnokok Ligája fináléjába, ahol az első megmérettetésként idegenben kellett síkra szállnia a Viborg ellen Herningben, ám ott egy hétgólos vereségbe futott.

Herning
Játékvezetők: Nenad Nikolić, Dušan Stojković (szerbek)
Kiállítások: 12 perc Kiállítások: 10 perc

A két finalista az első meccs nyitányán nem túl nagy energiát fektetett a védelembe, a hárompercnyi játék után fennálló 3-3-as eredménynél jobban ezt semmi sem tükrözte. Habár a játék színvonalából nem is, de legalább a jól látható küzdelemből sejthettük, milyen téttel is folyik ez a harc. 7-7 után aztán rákapcsolt a vendéglátó, és a 23. percig 11-8-ra növelte előnyét. Jurack a játékrész második felében magára találva szerzett kapásból négy gólt (12-9). Nechita jóvoltából tompította a Vâlcea a hátrányt kettőre, ám a félidőt háromra a hazai csapat hozta (14-11).

A szünetet követően újra csak a Viborg percei következtek. Popovic vezetésével a 38. perc végére már 19-13-ra nőtt a dánok előnye, erre Skov csak rátoldott, majd Varzaru ziccer-hibázása sem az ellenfélen múlt. A 41. percben, miután Skov kétperces büntetését követően Acimovic is a kispadra kényszerült, az Oltchimnak megítélt büntetőt Neagu belőtte (20-14). A következő periódusban a román alakulat továbbra sem találta a felzárkózáshoz szükséges fegyvert (53. perc: 25-18). Mikkelsen második góljával a Viborg HK két számjegyűre változtatta a fórját (55. perc: 28-18), és innen már csak a megalázottság csökkentéséért küzdhettek a románok. Az 59. percben harmadik kétperces kiállítását szenvedte el Lunde-Borgersen, de emberhátrányban is hétgólos győzelemmel zárta a Viborg HK a döntő első felvonását, amibe belefért Jurack időn túli szabaddobásának eredménytelensége is. Végeredmény: 28-21.