Kiskunlacházán a kézilabda győzött

2009. december 18. 22:35 © handball.hu

Miközben a csütörtök kora reggeli, sikeres világbajnoki mérkőzés után a magyar válogatott hazafelé tartott Kínából, Kiskunlacházán már egy másik mérkőzés hozta lázba a kézilabda szerelmeseit.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc

A tanévkezdésre átadott új sportcsarnok első, igazán érdekes, saját szervezésű rendezvényére került sor. A két résztvevő csapat, a Győri Audi ETO KC és a Dunaújvárosi NKKSE megmozgatta a helyi és környékbeli lakosok érdeklődését, amely akkora volt, hogy a belépőjegyek már napokkal korábban, mind egy szálig elfogytak és még többen szerettek volna bejutni, hogy láthassák Görbicz Anitát és társait.

A mérkőzés kezdete előtt Breznyán István karnagy úr vezetésével a Kiskunlacházi Ifjúsági Fúvószenekar rövid műsorával adta meg az ünnepélyes alaphangot a több mint 300 fős nézőközönségnek. Ezt követően Péli Sándor és Kisfalvi István játékvezető páros sípszavára megkezdődöt a mérkőzés.

A kezdeti megilletődöttséget csakhamar megtörte a több helyről is felhangzó szurkolás, amelybe gyerekcsoportok is bekapcsolódtak. Az első félidő elején a csapatok felváltva szerezték a gólokat és csak a 20. perc környékén tudott az ETO nagyobb előnyre szert tenni, amelyet a félidő végéig meg is tartott.

A sérüléséből felépült világklasszis irányító, Görbicz Anita csak az első félidőben lépett pályára, de hét góljával a pályára lépők közül így is ő volt a legeredményesebb, és ez nagy reményeket ébreszthet minden ETO-szurkolóban a tavaszi Bajnokok Ligája-sorozat folytatására. A csapatok 19-14-es állásnál vonulhattak pihenőre.

A szünetben a Boross Nikolett vezette Evolution Dance Club Hip-hop táncbemutatóval szórakoztatta a lelátón helyet foglalókat.

A második játékrész első fele a Dunaújváros felzárkózásával folytatódott. Sikerült két gólra csökkenteni az ötgólos hátrányukat, de ennél közelebb már nem kerültek a Konkoly Csaba mester által a fiatalabb játékosoknak is bizalmat szavazó győri csapathoz. A zöld-fehér fiatalok közül Deáki Dóra a maga hat góljával és Kisfaludy Anett összesen hat találattal alaposan kivette a részét a gólgyártásból, míg a dunaújvárosiak közül többen is jól játszottak.

A második félidőt végül a dunaújvárosi csapat nyerte meg17-15-re, így a végeredmény 34-31 lett az ETO javára.

A mérkőzés után következett a játékosok számára a harmadik félidő, mert lelkes rajongók lepték el a játékteret nagyon értékes aláírásokat gyűjteni és közös fotókat készíteni a két csapat tagjaival. Rövid pihenő után a két csapat családias hangulatú vacsorán vett részt hazaindulás előtt.

Konkoly Csaba: „Közönségszórakoztató kézilabdát játszottunk, mert nagyon sok gól esett a mérkőzésen. Az egyik célunk a különböző támadási és védekezési variációk gyakorlása volt, a másik pedig Görbicz Anita formába hozása. Vannak hiányosságaink mind védekezésben, mind pedig támadásban, ezért még sok javítanivalónk van.”

Rapatyi Tamás: „Nagyon hasznos mérkőzést játszottunk egy nagyon erős Győr ellen. Sikerült gyakorolni különböző taktikai elemeket mind védekezésben, mind támadásban, ami jó alapot ad a bajnokság folytatásában. Örülünk, hogy ezzel a mérkőzéssel sikerült népszerűsítenünk a kézilabdát Kiskunlacházán.”