Összement a nagy mellény

2009. december 17. 12:04 © handball.hu

A vb hetedik helyezéséért zajló találkozó első félidője alapján egyértelműen látszott, hogy Németország és Románia közül melyiket motivált jobban ez a feladat, és mindez a folytatásban sem történt másként.

Világbajnokság, mérkőzés a 7-8. helyért
Németország
35 (20)
Románia
25 (13)
Kína, Szucsou, 120 néző
Játékvezetők: Bonaventura, Bonaventura (franciák)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc

A németeknél Woltering és Rösler nem tudott sérülés miatt pályára lépni, míg a románoknál Neagu járt ugyanígy.

Althausék nem hagytak sok ráállási időt a meccsre Romániának: alig több mint tíz perc alatt 8-3-as előnyt alakítottak ki, innen kapaszkodhattak Maierék (14. perc: 8-6). Igazán felpörögni viszont nem tudtak a szomszédaink, a védelmük szinte a nullával volt egyenlő, és a támadásaik sem voltak sokkal meggyőzőbbek (24. perc: 15-9). Lassan nemhogy Stanciu kapujába nem volt nagy szám legalább egyszer a pályán lévőknek betalálni, hanem mindenki csak szaporította azok számát (28. perc: 19-11). A félidőre 20-13-as állással fordultak a csapatok.

Hatalmas formajavulásra lett volna szükségük a románoknak ahhoz, hogy behúzzák ezt a meccset, de erre a pihenőből visszatérve sem látszott nagyobb esély, mint azelőtt (36. perc: 23-14). Amariei volt, aki próbálta a hátán vonszolni előre a csapatot, de mások nem kaptak ihletet tőle (45. perc: 29-20). A németeknek nem volt más dolguk, mint úgy csinálni a hatosfalas védekezést, ahogy addig, és szépen lassan menni előre (50. perc: 30-22). Valóban egészen lelassult a játék menete, a változás szele is kerülte a játékteret (57. perc: 34-24). Voina lányainak már csak annyi maradt, hogy megpróbálják egy számjegyen tartani a két csapat közti különbséget, de a végén ezt a csatát is elbukták, csakúgy, mint a hetedik helyet. Végeredmény: 35-25.