Hibáztak a románok

2009. november 20. 17:11 © handball.hu

Norvégiában elindult a kézilabda csúcstalákozójának tartott Møbelringen-kupa idei sorozata. Az első mérkőzésen az oroszok majdnem végig vezetve verték a románokat, a másodikon a norvégok győztek a horvátok ellen.

Orkanger, Orklahallen, 1421 néző
Játékvezetők: Kim Andersen, Per Morten Sødal (NOR)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 10 perc
A román csapat – de mondjuk inkább azt, hogy Ungureanu, Vărzaru és Neagu – jól kezdte a meccset, hiszen a kapuban és a góllövést illetően élen jártak. Egészen a 6. percig (3-4), amikor keleti szomszédunk leblokkolt, az oroszok pedig négy perc alatt hétgólos előnyre tettek szert (11. p.: 3-10). A Viborgban légióskodó Vărzarun kívül nem akadt más, akiben Radu Voina bízhatott volna, az oroszoknál pedig többen is feliratkoztak a góllövőlistára, így a 20. perc végére már 6-15 volt az állás.

A román válogatott a félidő utolsó tíz percében azonban felébredt csipkerózsika-álmából, Szedojkina sem hozta a szokásos védéseket, ráadásul ki is állították, így végül Stanca első góljával négyre közelítették meg az oroszokat Neaguék.

A folytatásban sokáig tartotta félidei előnyét az orosz csapat, Szedojkina és Kalinyina, a másik oldalon pedig Stanciu is jól védett, majd a sokáig Eldában vendégszereplő Tivadar gondolt egyet és saját kilenceséről bombázta az orosz kapuba a labdát (44. p.: 23-26). Azt hittük, a románok erőre kapnak ettől, az oroszok pedig megrettennek, ám hiába jött az újabb felzárkózás, Nechita keze megremegett, így képtelen volt kiegyenlíteni (55. p.: 29-30).

Az utolsó öt és fél perc ismét az oroszoké lett, akik végül – Dmitrijeva gólerős játékával – két góllal múlták felül ellenfelüket.

A másik mérkőzés:
NorvégiaHorvátország 31-28 (16-13)
Orkanger, Orklahallen, 2000 néző
Játékvezetők: Óscar Raluy López, Ángel Sabroso Ramírez (ESP)
Norvégia góllövői: Løke 6(1), Alstad 6(2), Herrem 4, Nøstvold 4(2), Larsen 3, Breivang 3, Lunde-Borgersen 2, Frafjord 2, Edin 1.
Horvátország góllövői: Franić 6(3), Petković 5, Kožnjak 4, Milanović-Litre 2, Vrdoljak 2, Havic 2, Grubišić 1, Golubić 1, Šerić 1, Gaće 1, Pušić 1, Tomac 1, Nemaškalo 1.
Hétméteresek: 9/5; 3/3.
Kiállítások: 6 perc; 6 perc.