Magabiztos Loki-siker a Hunnia ellen

2009. október 24. 17:50

Vendéggyőzelmek születtek az NB I. 7. fordulójának szombati mérkőzésein. A DVSC a Hunnia otthonában aratott fölényes győzelmet, és simán nyert a Vásárhely is Kiskunhalason. A Fradi viszont szoros meccset játszott Siófokon.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc

Csak a mérkőzés elején tudta tartani a lépést az újonc Hunnia a Lokival, az első félidő derekán csak a vendégsiker aránya volt kérdéses.

Az elején sokat hibáztak a debreceni lányok, így 4-4-ig tapadt a lelkes Hunnia. Ekkor azonban sebességet váltott a Loki, Triffa Áginak nem lehetett gólt lőni, így már szünet előtt tízgólosra nőtt a DVSC előnye. A folytatásban helyenként látványos gólokat szereztek Bakó Botond tanítványai, igaz nagyobb is lehetett volna a különbség, ám a hajrában ismét becsúszott egy-két hiba, így faragott hátrányából a Hunnia.

Varga Márta: Ez a csapat, ebben az összeállításban most játszott együtt utoljára, köszönöm a lányoknak a mérkőzést, és gratulálok a Debrecennek.
Bakó Botond: Csak a mérkőzés egyes szakaszban játszottunk jól, 25 percnyi jó teljesítmény a jövőben nem lesz elég.

Siófok KC - FTC-RightPhone 25-27 (16-14)
Siófok, Beszédes József Általános Iskola, 400 néző
Vezette: Dobrovits Csaba, Tájok Péter Dr.
A Siófok KC gólszerzői: Bloj Teodora 9(2), Szepesi Ivett 6, Sterbik Andrea 4, Tóth Mária 2, Kovács Adrienn 2(2), Csuka Alexandra 1
Az FTC-RightPhone gólszerzői: Szucsánszki Zita 7(2), Dajka Bettina 6, Trufán Noémi 5, Balogh Barbara 2, Szabó Edina 2, Emberovics Míra 2, Berta Melinda 2, Kenyeres Fanni 1
Kiállítások: 4 ill. 0 perc
Hétméteresek: 4/4 ill. 2/2

Kiskunhalas NKSE-Bravotel - ASA-Consolis HNKC 20-29 (10-18)
Kiskunhalas, Általános Művelődési Központ, 463 néző
Vezette: Kolarovszki Zoltán, Szabó Imre
A Kiskunhalas NKSE-Bravotel gólszerzői: Karsai Dóra 9(2), Rábai Edina 4, Szarka Adrienn 2, Kokas Viktória 1, Juhász Dóra 1, Papp Renáta 1, Sipos Krisztina 1, Szűcs Nikolett 1
Az ASA-Consolis HNKC gólszerzői: Koroknai Viktória 7, Wolf Alexandra 6(1), Sopronyi Anett 5(2), Ghionea Renata 4(1), Zsuzsa Vivien 2, Pomozi Nikolett 1, Busi Vivien 1, Antal Jenifer 1, Fülöp Andrea 1, Kudor Kitti 1(1)
Kiállítások: 8 ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 7/5

A Kiskunhalas kellemes ellenfélnek ígérkezett a Vásárhely számára. Annak ellenére állíthatjuk ezt, hogy a két gárda a tabellán elfoglalt pozíciótól függetlenül általában szoros, küzdelmes mérkőzést vívott egymással, és a csipkevárosiak akkor is képesek voltak megtréfálni (vagyis megverni) a HNKC-t, mikor még szurkolóik sem adtak volna egy lyukas garast sem sikerükért. Az idei szezonban történtek azonban most "ezerszázalékos" biztonsággal ASA-Consolis győzelmet jósoltak. Farkas József vezetőedző tanítványai edzőmeccseken, majd legutóbb a Magyar Kupában is megverték a Halast.
A találkozó az esélyeknek megfelelően alakult. Az első pillanattól irányító vendég vásárhelyiek a félidőben már 18-10-re vezettek, és a szünetet követően sem lazsáltak. A 36. percre ugyan leadtak egy gólnyit tetemes előnyükből (13-20), de kisvártatva a házigazdák értésére adták: feljebb nem zárkózhatnak, sőt. A 43. percre ismét visszaállt a "szüneti" távolság (15-23), a hajrá kezdetekor, az 50. percben pedig már tíz volt közte (15-25). A kötelezően megszerzendő kétpontot már ekkor beírhattuk Wolféknak, és a tízgólos különbség 6 minutum múlva is megmaradt (17-27). Ekkor már mindkét csapat az összecsapás végét várta - igaz, más-más okból. A bírók nem sokára "megkegyelmeztek" a játékosoknak, a 60 perc leteltekor 29-20-as vásárhelyi sikert mutatott az eredményjelző. Az ASA-Consolis szép akciókat vezetett, a standard kezdők jól kézilabdáztak, s az ifjúsági korúak csereként beállva is felvették a ritmust. A HNKC mindenben felülmúlta ellenfelét, és örömteli, hogy a betegségből felépült Koroknai pazar játékkal és hét góllal tért vissza.

Kósa Anikó: A papírforma érvényesült.
Farkas József: Az első félidőben nagyon egységesek, összeszedettek voltunk, egymást segítették a lányok - így alakulhatott ki a nagy különbség. A pihenő után mindenki játéklehetőséget kapott, de magabiztos, fölényes győzelmünkhöz így sem férhetett kétség.