Küzdelmes két pont

2009. október 7. 17:19 © handball.hu

A bajnokság ötödik fordulójának zárómérkőzésén a Békéscsaba érkezett a Fradihoz, ahol alaposan meg kellett harcolnia a két pontért, melyet megérdemelten vihetett haza.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 10 perc

Elek Gábor a mérkőzést megelőzően a következőket nyilatkozta honlapunknak: "Hétfőn és kedden délután egy-egy edzést vezényeltem a lányoknak, akik nagyon biztatóan mozogtak a pályán. Ellenfelünk kiválóan védekezik, a nyitott védelmük ellen befutásokkal és kétbeállós játékkal igyekeztünk készülni. Nagyon izgatottan várjuk az összecsapást".

A Békéscsaba a rá jellemző szigorú védekezése mellett támadásban is céltudatos rajtot vett, és alig több mint hat perc alatt 1-5-ös előnyre tett szert. A Fradi főként beállóból tudott eredményes lenni, míg a vendégek bátor betöréseikbe kapaszkodhattak. 4-9 után viszont eljött a hazaiak ideje, akik a 17. percben, 8-9-nél már az egyenlítésért támadhattak, s ez a gólszerzők számát (6) tekintve is jelezte, nem kiugró egyéni teljesítmény(ek)nek volt köszönhető. Nyikolajenkóék amint érezték a hurok szorítását, azonnal tudtak újítani, és távoli átlövésekkel növelték fórjukat (27. perc: 11-16). A félidő zárásaként pedig a csabai kapus, Tóth Zsanett talált be a pálya túloldaláról kolléganőjének, Gridnyevának úgy, hogy utóbbi a helyén állt. Félidőben: 14-20.

A szünetben elhangzottak jótékony hatással lehettek a Fradira, aki a második játékrészt 4-1-gyel nyitotta. Mátéfi tanítványai viszont ezúttal is még idejében kapcsoltak, a védőfaluk pedig újra áthatolhatatlanná vált, amihez Tóth személyében jó kapusteljesítmény is társult (45. perc: 19-24). Szucsánszki kettős emberelőny mellett büntetőt hagyott ki, de a biztos pontot jelentő Trufán, és Zsigmond köszörülte a csorbát. A ferencvárosiak folyamatos koncentrálásra kényszerítették ellenfelüket, ám ennek ellenére be kellett látni, hogy a meccs megfordításához nem volt elég a mai játékuk.

Az utolsó percek mindkét oldalon egyre több hétméteres-lehetőséget hoztak, az orvosok és gyúrók pályán töltött ideje is csak növekedett, ez is mutatta, mennyire fáradtak el fejben a játékosok ezen a rangadón. Az 57. percre 26-28-ra zárkózott a vendéglátó, de ekkor Szekeres és Nyikolajenko betalált, a túloldalon Szucsánszki viszont nem (59. perc: 26-30). Kenyeres büntetőből szépített, de alakulata emberelőnye már nem váltódott gólra, így a végén 27-30-as győzelemmel a tarsolyában utazhatott haza a Békéscsaba.