Az FCK a BL főtábláján

2009. október 4. 10:49 © handball.hu

A 3. BL-selejtezőcsoport döntőjének minősült a Fradi FCK elleni találkozója, ahol a két, eddig100%-os csapat mérte össze erejét. A tét a Bajnokok Ligája főtáblájára jutás volt, a győztes kilétéhez pedig egy percig sem fért sajnos kétség.

Kiállítások: 0 perc Kiállítások: 8 perc

Elek Gábor a mérkőzést megelőzően a következőket nyilatkozta a handball.hu-nak: „Nyűgösen viselik a lányok az itteni szállás és étkezés körüli megpróbáltatásokat. Az ellenfelünk előző két meccsét is megtekintve arra készülünk, hogy kemény védelembe fogunk ütközni. Anja Andersen egyéni akciói ellen is készülünk, nem fogjuk szó nélkül hagyni. Meg kell akadályoznunk, hogy a dánok már a találkozó elején elhúzzanak tőlünk.”

Négy percre volt szüksége a Fradinak az első gól megszerzéséhez (1-3), de az előző két meccset kisujjból kirázó dánoknak sem volt annyira egyszerű a helyzetük, mint azt szerették volna. 1-5-nél Elek Gábor felhasználta első félidőbeli időkérését, és a hideg csarnokban igyekezett feltüzelni a játékosait. A védelem kezdett összeállni, a koppenhágaiak másodszor is hosszúra nyújtották a támadásukat, de amint az FTC-nél lankadt a figyelem, azonnal éltek a kínálkozó lehetőséggel (12. perc: 2-6).

A Junoszt Karpati csarnok helyi szurkolói zöld-fehérré avanzsálódtak rövid idő alatt, akik alaposan jelezték nemtetszésüket a szlovák bírópáros egyes ítéleteinél. Kenyres után Szucsánszki is büntetőt rontott, ami nagyon nem könnyítette meg a felzárkózást (24. perc: 7-13). 8-15-ös állásnál Elek vezetőedző játékvezetői figyelmeztetésben részesült reklamálás miatt, ekkor kollégája, Anja Andersen nyugtatta meg a magyar mestert. A félidőben 10-16-os dán vezetést könyvelhettünk.

A ferencvárosi megilletődöttséget a játékrészek közti pihenő sem tudta tompítani. Németh Csilla a csapatának megítélt negyedik büntetőt végre gólra váltotta (40. perc: 12-20), de ez összességében már nem sokat jelentett (48. perc: 15-25). Amariei, Szavics és Turey hármasa önmagában volt annyiszor eredményes, mint az ellenfél egész együttese. Az FTC hét gólnál közelebb már nem tudott férkőzni a dánokhoz, a végére pedig tizeneggyel maradt alul riválisával szemben. Végeremény: 20-31.

Az FCK együttese három győzelemmel szerezte meg a 3. selejtezőcsoport első helyét, és jutott a Bajnokok Ligája tizenhat fős mezőnyébe, míg a Ferencváros a 2009/2010-es szezonban az EHF-kupa megszerzéséért szállhat harcba.