Majdnem kicsúszott az érem

2009. szeptember 27. 18:03 © handball.hu

A Világkupa bronzmeccsén a dán válogatott Németországgal mérte össze erejét. Az első félidőt magabiztosan hozták a germánok, a második után döntetlen volt az állás, a szétlövést viszont előbbi nyerte.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc

Öt percet kellett várni a hazai szurkolóknak az első góljukra, és ezt megelőzően és követően is a német dominancia érvényesült a pályán (11. perc: 2-7). Hiába jött bele egyre jobban feladatába a dán kapuban Mortensen, a germánok felgyorsult akció-kivitelezéseivel nem bírta csapata a tempót (14. perc: 3-9).

Krause a büntetők értékesítése mellett a támadásokból is alaposan kivette a részét, mellette a szintén régebbi motoros Wörz jelentett még biztos pillért (26. perc: 9-15). A dánoknál senki sem nyújtott kiemelkedőt az első harminc percben, és ez az eredményen is meglátszott. A játékrész vége: 11-17.

Pytlick tanítványai sokkal keményebb védekezéssel, és hatékonyabb támadójátékkal indították meg a felzárkózást, ami még a harmadik negyedóra lejárta előtt, 19-20-nál már az egyenlítést hozhatta el. Ez Dalby ötödik góljával realizálódott, Okkels találatával pedig meg is fordult a meccs (21-20). A német válogatott rengeteg kihagyott helyzete volt az, amivel ezt a nagymértékű segítséget ellenfele ölébe tette.

Althaus és Rösler jóvoltából újra német fór jött (21-22), de amint az kiderült, utoljára, innentől már csak az egálig futotta együttesük erejéből. Kevesebb, mint két perccel a vége előtt, 28-27-nél érdekes bírói ítéletek szóltak az alakulásba. 59 perc 22-nél Krause egyenlített, és így 28-28-nál büntetők dönthettek a győztes személyéről.

A két kapuba Mortensen, illetve Englert és Schülke állt.
Kristiansen az első büntetőt kihagyta, Neukamp belőtte.
A másodiknál Krogshede lövését Englert kirúgta, Müller betalált.
A harmadik körben Okkels és Rösler is bevette a kaput.
A negyedik körben Moller életben tartotta a reményeket, pláne úgy, hogy Loerper kihagyta a büntetőt.
Az ötödik körben Dalby teljesítette feladatát, Krause pedig az ejtést választotta: rosszul (31-31).

Ezután újabb ötös kör kezdődött.

A hatodik körben Mietzner gólt szerzett, és Kristiansen is.
A hetedikben Rösler belőtte, Krogshede kihagyta a hetest.
A nyolcadikban Neukamp és Okkels is érvényes találatot juttatott a kapuba.
A kilencediket Müller és Dalby is belőtte.
A tizediknél Krause a mindent eldöntő találattal vette be Mortensen kapuját, az utolsó dán lövésre így már nem volt szükség.

Végeredmény: 34-36, bronzérmes Németország.