Tarthatatlan csabaiak

2009. szeptember 13. 17:28

Vasárnap két mérkőzéssel zárult az elsőosztályú bajnokság 3. fordulója: a Békéscsaba a Debrecennel mérkőzött meg, és gyűrte le. A Győr a Dunaújvárost fogadta és húszgólos csapást mért rá.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc

Televíziós közvetítés, népes közönség — mindez azt sejtette, hogy nagy derbire lesz kilátás, s így is volt: már az első perctől kezdve hallatlan nagy küzdelem folyt a pályán. Mindkét csapat nagy hangsúlyt fektetett a védekezésre, a vendégek hol zártan, hogy nyitott védekezéssel zavarták meg a békéscsabaiakat, a lila-fehérek pedig villámgyorsan kiléptek az aktuális támadóra, s keményen megfogták.

A támadások során végül a házigazdák kaptak hamarabb lábra, három-, majd négygólos előnyre tettek szert, ám mindháromszor utolérték őket a nagyon gyors és olykor a védők között jól bujkáló debreceniek. A két kapus remek napot fogott ki, hol lábbal, hol kézzel, de rengeteg lövést, ziccert hárítottak. Aztán 14—14 után már a vendégeknek kevésbé ment a játék annak ellenére, hogy szinte percenként új játékos küldött a pályára Bakó Botond edző és más-más variációt próbált ki.

Persze e téren Mátéfi Eszternek is voltak adui, sőt, mint kiderül, jobb lapokat húzott. Szekeres és Kelemen igazán elemében volt, mindkettőt nemcsak a harcosság, hanem a hat-hat gól is dicséri. A finisben Bódi is egyre többször feliratkozott a góllövőlistára. Takács, illetve Rácz is remekül fogta össze a társaságot, míg a túloldalon Triffa Ági mellett egyedül Bogdanovic alkotott maradandót.

Igaz, nem láthattunk nagyon szép kézilabdát, ám annál harcosabb, hajtósabb és izgalmasabb meccsnek lehettünk szemtanúi, amelyen teljesen megérdemelten kerekedett ellenfele fölé a Békéscsaba, amely ráadásul nemcsak ötven percig, hanem végig jobban akarta a győzelmet.

Mátéfi Eszter: Nagyszerű csapat ellen győztünk a mai napon, ami a csapategységnek, a küzdeni tudó képességünknek köszönhető. Úgy gondolom, ez a csapat taktikailag egyre érettebb játékot mutat. Mindent, amit a Debrecen elleni felkészülésünk során megbeszéltünk, sikeresen hajtottak végre a lányok. A Debrecennek van két hasonló képességű sora – válogatottakkal tűzdelve – úgy éreztem, a mai mérkőzésen akkor van esélyünk a győzelemre, ha a játékosokat megfelelően tudom pihentetni, és ez bevált. A védekezésünk mindkét félidőben dicséretes volt, talán a második félidőben még keményebbé vált, de meg kell jegyezzem, hogy mindkét oldalon nagyon harcos védőfal állt, mégis négy góllal sikerült győznünk. A védekezéshez jó kapusteljesítmény is párosult, támadásban tudatos akciókat tudtunk befejezni góllal. A csarnokban a nézők által teremtett remek hangulatban öröm volt kézilabdázni.

Bakó Botond: A támadójáték és a lerohanás passzivitása miatt alakult ez az eredmény, a megbeszéltekkel ellentétesen játszottunk. Előkészítésből hosszabb lefolyású támadójátékot akartunk megvalósítani, hogy megpróbáljuk elkerülni, hogy a csabai védekezés meghiúsítsa a támadásainkat. Faultból faultba mentünk, egyénieskedve játszottunk, mindenki túl akarta vállalni magát, a lányok kellően pörögtek, küzdöttek, de taktikailag fegyelmezetlenek voltak. Védőjátékkal elégedett lehetek, a 24 kapott gól nem rossz, viszont a lerohanáson és a támadójátékon kell javítani. Triffa Ágnes jól védett, és Szabó Valériával is elégedett vagyok.

Győri Audi ETO KC - Dunaújvárosi NKKSE 42-22 (26-7)
Magvassy Mihály spcs., 1500 néző
Vezette: Bóna Szabolcs, Miskei Balázs
A Győri Audi ETO KC gólszerzői: Spiridon Simona 10, Kovacsics Anikó 10(7), Tomori Zsuzsanna 7, Vérten Orsolya 5, Szegedi Orsolya 3, Amorim Eduarda 2, Kisfaludy Anett 2, Orbán Adrienn 1, Mravikova Katarina 1, Deáki Dóra 1
A Dunaújvárosi NKKSE gólszerzői: Sári Barbara 6, Nagy Ivett 5, Balogh Beatrix 4(2), Takács Fruzsina 2, Gáspár Gabriella 2, Jókai Nóra 2, Erdősi Ildikó 1
Kiállítások: 6 ill. 12 perc
Hétméteresek: 10/7 ill. 4/2