Jó iramú, fordulatos mérkőzés

2009. augusztus 7. 13:57

Péntek délelőtt Balatonbogláron lejátszotta harmadik felkészülési találkozóját a Siófok KC, amely a magyar B-válogatott ellen lépett pályára. A végig jó iramú meccsen végül a második számú nemzeti együttes hétgólos győzelmet aratott.

Teodora Bloj
Felkészülési mérkőzés

Magyarország B-válogatott - Siófok KC 42-35 (23-19)
Balatonboglár, Urányi János Sport- és Szabadidőközpont, 30 néző
Játékvezető: Bartalos Béla
Siófok: Scholtz - Sterbik 3, Kovács A. 3, Ruppert 4, Bloj 8, Vasas E. 3, Szepesi 4. Csere: Lajtos (kapus), Kiss O. 5, Nagy R. 2, Barczi 1, Csuka 1, Gyánó 1
Vezetőedző: Varga József
Hétméteresek: 6/5 (2/2), ill. 3/2 (1/1)
Kiállítások: 0, ill. 0 perc

A találkozó érdekessége volt, hogy mindkét csapatot Varga József irányítja, aki a hatvan percben amolyan semleges szerepkörben mutatkozott, Kovács Adrienn, valamint Valovics Nóra pedig egy-egy félidőt a Siófok KC, majd a válogatott színeiben játszott.

Meglehetősen magas iramban, gyors játékkal kezdtek a felek, az első 28 minutumban mindvégig a "hazaiak" domináltak javarészt, s vezettek több góllal elsősorban Valovics Nóra irányításával, majd a játékrész hajráját a vendégek megnyomták, aminek következtében 23-19-es állást könyvelhettek el az első felvonás után.

A második játékrész elején állandósult a három-négy találatnyi különbség, de a siófokiak többször is nagyon közel kerültek az egalizáláshoz, ami csak nem akart összejönni, egészen az 54. percig (35-35). A felcsillant remény nem tartott sokáig, ugyanis a nemzeti csapat az utolsó néhány percben produkált egy gyors 7-0-s szériát, így tehát végül biztosnak tűnően nyert a folyamatosan fejlődő, javuló "cápalányok" ellen.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a második félidő közepe tájékán egy gólt követően Bloj Teodora-Adriana nagyon csúnyán lent maradt, így első látásra súlyosnak tűnt a sérülése, de bővebbet, biztosabbat vélhetően este lehet megtudni az orvosi vizsgálat(ok) után.

Varga József (elsősorban az SKC-ról): Valamelyest gyorsultunk, alakul a tempónk. Ez már majdhogynem megvan, most már elsősorban a pontosságban kell javulnunk. Van még 3 és fél hetünk az NB I-es bajnoki rajtig, most már majd előtérbe kerülnek a taktikai dolgok. Egyébiránt Valovics Nóra mindenképpen a válogatottal készült volna a héten, Kovács Adrienn pedig pluszban csatlakozott a kerethez, hiszen az A-válogatottba nem jöttek haza a külföldön játszók, így az a B-csapatból lett feltöltve, s mivel Adrienn a bővebb keretben benne van, így értelemszerűen most ő is a válogatottal készült Balatonbogláron.