Az Európa-bajnokságra készülnek

2009. augusztus 1. 18:22 © handball.hu

A hétvégén Scandinavian Open Championship elnevezéssel felkészülési tornát rendeznek Stockholmban a közelgő magyarországi junior Európa-bajnokság előtt. A résztvevő csapatok Dánia, Finnország, Norvégia és a házigazda Svédország.

Scandinavian Open

Dánia U19 - Norvégia U19 36-29 (16-16)
Svédország, Stockholm

A péntek esti első mérkőzésen Dánia és Norvégia mérkőzött meg egymással. A gyors, néha talán túl gyors és technikai hibákkal tarkított mérkőzésen felváltva vezettek a csapatok, a szünetben 16-16-ot mutatott az eredményjelző tábla. A második félidő elején a norvégok 23-20-ra vezettek, majd 12 perc alatt a dánok 10-1-es periódust zárva megfordították az állást, végül 36-29 arányban megnyerték a mérkőzést.

Svédország U19 - Finnország U19 42-19 (16-9)

Az est második összecsapásán, a Svédország - Finnország mérkőzésen, 16-9-es félidei eredmény után, a svéd válogatott nagyarányú 42-19-es győzelmet aratott.