Ez a trófea is meglett

2009. május 30. 14:47 © handball.hu

A Dán Kupa- és a BL-győzelem után idei harmadik címét is begyűjtötte a Viborg. Az előjelek kedvezőek voltak: az Aalborg ebben a szezonban egyszer már súlyos vereséget szenvedett hazai pályán vetélytársa ellen. Most sem történt másképpen.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 4 perc
Az első tíz percet bírta szusszal az Aalborg a Viborg elleni döntő második mérkőzésén. Ez idő alatt Torstensson tartotta a lelket csapattársaiban, de Skov hatalmas bombáival elhúzott a vendégcsapat, majd Mortensen - csapata hetedik - gólja után több percig nem találták Haraldsen kapuját, miközben a Viborg ötször köszönt be Grundströmnek (7-15). Ekkor volt először nyolcgólos a különbség, és ez meg is maradt a félidő végére (10-18).

A második játékrész első felében felcsillant a reménysugár, hogy talán befogható a Viborg. Negyed óra elteltével hárommal közelebb került ellenfeléhez az Aalborg, azonban Mikkelsen két gyors góllal elhessegette az álmokat. A Viborg továbbra is jól védekezett, Skov pedig csodás teljesítménnyel járult hozzá az újabb aranyhoz.

A Gigantium hazai nézőserege is minden dicséretet megérdemel, hiszen az big band zenekarral együtt az utolsó percig szurkolt csapatának.

Kovacsicz Mónika két-három percet töltött a pályán, gólt azonban sajnos nem dobott.