Lecsapott a Viborg

2009. május 23. 15:51 © handball.hu

A dán bajnoki döntő első meccsén tíz góllal nyert a Viborg a vendég Aalborg ellen, és ezzel egy döntetlenre van a bajnoki címtől, amelyet szombaton szerezhet meg Aalborgban. A bronzmeccsen az FCK simán nyert az Aarhus ellen.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc
A Bajnokok Ligája-győztes Viborg már az első percekben elhúzott ellenfelétől. Jurack villant kétszer, majd Mikkelsen lopott labdából lőtte a harmadik gólt. Válasz még mindig nem érkezett, mire Kristine Lunde találatával már 4-0 volt az eredmény. Blomquist edző azonnal rendet tett a fejekben, kikérte idejét, amelynek sikeres felzárkózás lett az eredménye: Jørgensen a 13. percben 7-6-ra szépített.

A játékrészben rengeteg technikai hibát vétett mindkét csapat, s ennek ellenére úgy tűnt, a félidő végére elhúz a Viborg. A 27. percben Lunde harmadik találatával újra négy góllal vezetett a hazai csapat, 14-10 lett az állás. Az Aalborg azonban a jobbszélső Bille segítségével mínusz kettőre hozta az első harminc percet: 15-13.

A második félidőre a Viborg érkezett ki frissebben, s Jurack is háromszor talált be a kapuba - harmadszorra beállóból -, s ez már ötgólos előnyt jelentett. Møller és Wallter találataival a 40. percben már csak háromra tudta megközelíteni az ellenfelet, s ettől kezdve Skovék vették kezükbe az irányítást.

A Viborg úgy tudta megnyerni a döntő első csatáját, hogy a meccs szinte minden szakaszában volt vezéregyénisége. Egyszer Mikkelsen, aztán Jurack, Kristine Lunde, majd Skov, végül pedig Vărzaru.