Három európai döntő

2009. május 8. 19:31 © handball.hu

A KEK-ben valamint az EHF- és a Challenge-kupában is elérkezett a döntő ideje. A két rangosabb kupában érdekes és izgalmas csata várható.

EHF-kupa, döntő, első mérkőzés
Itxako Reyno de Navarra – HC Lipcse
szombat 16.45, Estella
élő internetes közvetítés: ehfTV

A két csapat találkozott már egymással ebben a szezonban, hiszen mindketten a Bajnokok Ligájában kezdték az évadot. A második selejtezőkör mérkőzéseit az Itxako rendezhette, ám a csoportból sem a Lipcse, sem a hazaiak nem jutottak tovább, hiszen a Podravka háromból három meccset nyert. A kvartett negyedik tagját, a patrai Ormi csapatát a házigazdák nagy különbséggel, a németek pedig egy góllal verték, egymás elleni találkozójukon pedig a Lipcse került ki győztesen (28-24).

Az októberi eredmény azonban semmiképpen nem lehet mérvadó, hiszen az évad végére a németek és a baszkok is felszívták magukat: a Lipcse a címvédő, orosz Dinamo Volgográdon keresztül, az Itxako pedig idegenbeli győzelmének köszönhetően jutott a döntőbe.

Ne feledjük, a párharc mindkét mérkőzése - a szokásoktól eltérően - látható az ehfTV oldalán!

KEK, döntő, első mérkőzés
Larvik HKFCK Håndbold
szombat 16.15, Drammen

A Kupagyőztesek Európa Kupájának döntőjébe szintén két, BL-szereplő csapat jutott, bár e két gárda idén még nem találkozott egymással. A Larvik a dán KIF-et, a román Galacot valamint a norvég Gjerpent verve jutott el a fináléba, az FCK pedig először a cseh Olmüc, majd a francia Metz, s végül a német Leverkusen csapatát győzte le nagy különbséggel.

A Larvik friss norvég bajnokként érkezik a meccsre, az FCK pedig úgy lecsúszott a dán bajnoki döntőről, pedig az alapszakaszban a második helyet szerezte meg.

Az első összecsapást ugyan nem, de a visszavágót élőben követhetjük majd jövő héten az ehfTV oldalán.

Challenge-kupa, döntő, első mérkőzés
HBC Nîmes – Thüringer HC
vasárnap 18.30, Nîmes

A Challenge-kupa döntőjének első csatáján a német bajnoki pontvadászat utolsó előtti helyezettje utazik a francia bajnokság harmadik helyen álló csapata otthonába. A németek holland, görög, szerb és török ellenfeleket legyőzve jutottak el idáig, a franciáknak pedig először egy olasz, majd egy ukrán ellenfél jutott. A negyeddöntőben honfitársakkal találkoztak: a Dijon gárdáját simán verték ki, az elődöntőben pedig Ilyés Annamáriáékat, a Német Kupa bronzérmét megszerző ProVital Blomberg-Lippét búcsúztatták.

A végső győzelemre inkább a franciák esélyesek, de a visszavágóra Németországban kerül sor.