Egál, szurkolók nélkül

2009. május 5. 17:23 © handball.hu

A bajnoki alapszakasz-győztes Győri ETO a rájátszás eddigi fordulóit csont nélkül vette. Az FTC otthonában rendezett, szurkolók nélküli összecsapáson viszont nemcsak egy pontot hullajtott a BL-döntős, hanem Görbicz Anita is megsérült.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 8 perc
Hangulat híján nehezen vették fel a meccsritmust a csapatok. A hazaiaknál rendre Zácsik produkálta a gólokat (ötből ötöt), mellyel lépéselőnyben tudta tartani a Fradit (9. perc: 5-4). Az ETO a tizedik perc végén, Mravíková találatával tudta átvenni a vezetést (5-6), majd Zácsik büntetőjét Pálinger hárította, amit még több kihagyott FTC-helyzet követett.

A vendégek nem tudták kellő eréllyel odatenni magukat, és kihasználni az ellenfél bizonytalanságait, így hamarosan újra ők futhattak az eredmény után (17. perc: 10-8). A futás szó viszont nem volt túlzottan helytálló a játékkép alapján, inkább a görcsösség. A győriek türelmesebb kézilabdázása, és az ebben a periódusban megint sűrűbben előforduló népligeti hibák hatására aztán a 27. percben Herr Anita büntetőből szerezte vissza együttesének a vezetést (12-13), amit azonban a szünetre mégsem tudott megtartani (félidőben: 14-13).

A játékrész végét jelző sípszóval egyidőben a csarnok főbejáratától felhangzott a dobszóval egybekötött "hajrá Fradi!" is, melyet a zárt kapuk ellenére is ott, csak épp a falakon kívül lévő közel harminc hazai szurkoló generált.

Három percet kellett várni a folytatás első, kapuban landoló labdájára, melyet Szamoránsky Piroska indított útjára. Szidorova hetest fogott, Szucsánszki gólt szerzett, és ezután, 17-14-nél Konkoly Csaba elérkezettnek látta az időt Görbicz pályára küldésére. 18-14-nél az eddigi legnagyobb különbség alakult ki az együttesek között. A győri védelemben ekkor érződött egy határozott fordulópont, és az innen megszerzett labdákból indított sprinteket megállítani szinte lehetetlenség volt.

21-19-es állásnál a bírópáros büntetőt ítélt a Győr ellen, amit Konkoly Csaba hosszan húzódó, hangos reklamálása követte, a következő ilyen jelenetnél pedig már kétperces büntetés is járt neki érte. Szamoránsky Piroska „megmozdulása” a kapu felé törő Görbiczcel szemben azt eredményezte, hogy az ETO klasszisát ölben kellett levinni a játéktérről, és a kispadnál hosszas ápolásra szorult a bal térde. Csapata viszont nem adta fel, a 49. percre fordított (22-23), majd a második félidőre magára találó Amorim vezetésével az emberhátrányból is jól jött ki.

A Fradi 23-26-nál sem adta fel, Zácsik és Szucsánszki átlövésből talált be, így az utolsó percek még sok izgalmat tartogattak. Az 57. percben Balogh Barbara hozta az egyenlítést az FTC-nek (26-26), aztán egy újabb játékos, Dajka írta fel a nevét a gólszerzők listájára. Az utolsó perc elején Berta adta meg a bizakodást csapatának (28-27), de Amorim erre is tudta a választ, a hazaiak időntúli szabaddobásáig húzódó küzdelemből pedig egy-egy ponttal távoztak az alakulatok. Végeredmény: 28-28.

Az első feltételezések szerint Görbicz Anitának a külső oldalszalagja sérülhetett meg, biztos diagnózis holnapra várható.