Ötödször is nyert a Győr

2009. április 5. 14:37 © handball.hu

2005 óta senkinek nem sikerült megállítani a Győri ETO-t a Magyar Kupában. Ezúttal a Debrecen sem tudta megtörni a jeget, így a trófea Győrben maradt.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc
A két csapat legutóbbi bajnoki találkozója óta ugyan rövid idő telt el, a Debrecen úgy tűnt, túl tudta magát tenni az akkori kudarcon. Alig melegedtek bele a lányok a csatába, öt perc után, 3-3-as állásnál Csáki véletlenül arcon találta Pálingert, amire Görbicz szóbeli feddésben részesítette a hibázó játékost. A győriek a félidő közepére háromgólos előnyt alakítottak ki (6-9), melyben főleg a két szélen Mravíková és Vérten keze volt benne.

Az időkérés jót tett a Lokinak, aki egy gólra zárkózott, majd Szabó találatával ki is egyenlített (21. perc: 10-10). Szabó ennyivel nem érte be, kisvártatva büntetőt harcolt ki, amit Bognár értékesített, és máris a hajdúságiaknak állt a zászló. A huszonhetedik percben, 13-11-nél Konkoly Csabának ki kellett találnia valamit. A védelem stabilizálása mellett Spiridon kettő, és Görbicz egy találatával egyenlíteni tudott csapata, és ez a 14-14-es eredmény maradt a félidő végére is.

Amorim duplája mellé Spiridon csatlakozott be, és máris három góllal az ETO ment a szünetről visszatérve. A Debrecen bizonytalankodásokba csúszott, és ezeket a házigazda könyörtelenül megbosszulta (43. perc: 18-25). A harmadik negyedóra mérlege 4-12 lett a győriek javára, az ellenfél pedig egyre inkább csak azért harcolhatott, hogy a következő kínos fiaskót megússza.

A Loki pedig becsülettel küzdött, hogy ezt elkerülje. A védelme összeszedettebbé vált, és a jó helyzetkihasználásokkal négyre csökkentette a hátrányát (54. perc: 24-28). Majd pedig érkezett Csáki, és már keresgélhette a megoldás kulcsát az ETO. A fontos pillanatban aztán a kulcsot Görbicz és Tomori hozta (57. perc: 25-30). Egyrészt a hátralévő idő sem volt elég, másrészt a Rába-partiak sem bízták a véletlenre a kupa megtartását. Végeredmény: 27-32.

Győzelmével a Győri ETO zsinórban ötödik alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát, míg a tavalyi harmadik helyezett DVSC ezúttal eggyel előrébb végzett.