3
2
Hétméteresek: 7/7 Hétméteresek: 4/2
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc
A mérkőzést megelőzően Róth Kálmán szövetségi kapitány elmondta, hogy Zácsik Szandra is a csapattal tartott a hétfőn kezdődött összetartáson. Az FTC kiválóságának, ha minden a tervek szerint alakul, már nem kell sokat várnia a magyar állampolgárságra, a vizsgájára áprilisban kerül sor. A junior csapatunk öt-hat kulcsemberét kényszerül nélkülözni a törökök ellen. Tegnap ugyan a náluk eggyel fiatalabb korosztállyal felálló magyar együttes sima győzelmet aratott Kovács Péter válogatottja ellen, ám a vendégek a reptérről érkezve léptek egyenesen a pályára.

Nehezen találta meg mindkét csapat a lövőkezét az összecsapás elején, és a törökök tehetetlenségéhez nagyban hozzájárult Víg Vivien kapusteljesítménye. Az ötödik percben Kovacsics büntetőből szerezte a meccs első találatát, és a következő két hétméterese mellett egy másik győri, Deáki Dóra tudott még akcióból eredményes lenni (8. perc: 4-2).

A félidő közepére aztán még Horváth és Dajka is becsatlakozott hozzájuk, utóbbi a védelemben zavarót játszott (16. perc: 7-3). A kevés számú török gól főként átlövésből esett, miközben az emberelőnyös helyzeteiket sem tudták a javukra fordítani, ami a túl sok pontatlan bejátszásnak is a következménye volt. Kovacsics ötödik büntető-gólja után már öttel mentek a mieink (11-6), és ez az ötgólos előny a szünetig kitartott.

Igazán jól folytatódott a csata: Kovács kettő, valamint Horváth és Deáki egy-egy találata kellő magabiztosságot adott a magyar csapatnak (16-7), és látványosan fel is gyorsult a játék. A török lányok az eddig is húzóerejükként szereplő Burcu vezetésével 16-10-re zárkóztak, és ezt mind az ellenfelük bizonytalan támadásai utáni hatékony kontráiknak köszönhették. A kilencgólos előnyünk négyre olvadt (16-12), de akkor jött Szögi és Busi.

Szalai és Busi egymás utáni két szép találata balszélről kompenzálta az újabb eladott labdákat, melyek a ki-kilépő vendég-védők ügyes munkájának a hatására estek. Az 52. percre hosszú idő után újra mindössze három volt a különbség (21-18). Róth időt kért, de a magyar akció kimaradt, Burcu pedig hetedszer is betalált. Az újabb kimaradt helyzetek a záró sípszó közeledtével egyre nagyobb nyomatékkal estek latba. Az újabb több mint ötperces magyar gólcsendet Deáki törte meg, és rögvest meg is toldotta még eggyel. Az 59. percben Kovacsics újabb hétméterest értékesített (24-21), és Asli kétperces kiállítása már azt jelentette, hogy a törökök csökkentett létszámmal zárják a meccset. Ugyan a magyarok kizárólag a második félidőt tekintve 12-15-re kikaptak, a két játékrészt egybe véve a végén 24-22-re örülhettek.