Ötgólos debreceni siker

2009. február 4. 19:33

Szerdán újabb mérkőzéssel folytatódott az NB I. tizenhetedik fordulója, melyen a hétvégén KEK-mérkőzést játszó DVSC fogadta a Dunaferr csapatát.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc
"Nincs miért idegesnek lennem, 16 meccsből 14-et megnyertünk, és eddig Debrecenből még senki sem távozott ponttal" – mondta Bakó Botond, a DVSC-Aquaticum trénere a Loki–Dunaferr rangadó előtt.

Ez a magabiztosság hiányzott a debreceni mester tanítványaiból, hiszen a találkozó elején rendre a vendégek vezettek, s tíz percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy az eredményjelző tábla debreceni előnyt mutasson (6–5). Ez a fór még pünkösdi királyságnak bizonyult, hiszen visszavette a vezetést az Imre Vilmos által irányított újvárosi gárda, ám bő negyedóra elteltével felpörgött a Debrecen. A játékrész folytatásában fej-fej mellett haladtak a csapatok, s a várakozásoknak megfelelően szép számú publikum igazi rangadó hangulatban figyelte a történéseket, ugyanis mintegy 30 főnyi vendégdrukker is hallatta a hangját a Főnixben.

Remek periódus

A szünetre egygólos hazai előnnyel vonultak a csapatok, s a második félidő elején elapadt a gólgyártás mindkét oldalon – viszont nem elhanyagolható tényező, hogy mindez kétgólos debreceni vezetésnél történt. A játékrész derekán elkapta a fonalat a Loki, a csereként pályára lépő kapus, Kiss Éva remek napot fogott ki, számtalan lövést hárított, és a szintén a kispadról harcba küldött Kazai Anita is sokat tett hozzá a csapat játékához.

A Debrecen a meccs ezen periódusában jól kézilabdázott, ennek köszönhetően a hajrára olyan előnyre tett szert, aminek következtében csak az volt kérdéses, hány góllal nyerik a találkozót.

A Loki 30–25-re diadalmaskodott a találkozón, így aa bajnoki rangadó kiváló főpróbája volt a vasárnapi KEK-meccsre, ahol a román Galati gárdáját fogadják a piros-fehér hölgyek.

Bakó Botond: A legfontosabb, hogy nyerni tudtunk, így maximális odafigyeléssel készülhetünk a vasárnapi KEK-mérkőzésre.
Imre Vilmos: A Debrecen megérdemelten nyert, de büszke vagyok csapatomra, mert mindent megtett a tisztességes helytállásért.