Hajszálnyi Fradi-győzelem

2008. december 27. 18:33 © handball.hu

A Szabella-kupa első játéknapjának második mérkőzésén a Ferencváros a Buducnost Podgorica ellen lépett pályára, és habár a szünetre már ötgólos előnyre tett szert, a végére ebből épphogy egy maradt.

Piros lap: Bulatovics (3x2 perc)
Csakúgy, mint a torna előző mérkőzésén, itt is 5-1-es részeredményt köszönthettünk az elején, ám ezúttal szerencsére magyar vezetéssel. A fradi 5-1-es védekezést kezdeményezett, ahol Szucsánszki volt a zavaró. Radovics és Kindl aztán beindította a gépezetet, és Bulatovics góljával a 17. percre már 8-7 volt az állás.

Zácsik és Szucsánszki kitűnő napot fogott ki, és zömében nekik köszönhetően a 20. percre már 12-8-at mutatott az eredményjelző, és az FTC-játékosoknak úgy tűnt, ekkor jött meg a lövőkedve. Gridnyeva 17-11-nél büntetőt védett, de a következő két gyors támadással szemben már nem tudott mit tenni. A félidőre ötgólos ferencvárosi előnyt könyvelhettünk el.

Habár a szünet utáni első két találatot podgoricai játékosok (Lazovics és Vlahovics) jegyezték, ellenfelük újabb lendületet véve 23-26-ra meglépett, miközben Szidorova-bravúroknak örülhetett a közönség. Zsiga kénytelen volt beállítani az előző félidőben már kettő kétperces kiállítást begyűjtő Bulatovicsot, de kockázatos húzásainak rövidtávon meg is lett a foganatja (24-20), a 48. percben viszont Katarina megkapta a harmadik büntetését is.

Az egyre fáradtabb csapatoknál ritkultak a gólok, és a Fradinak már egyre inkább aggódnia kellett a vereség lehetősége miatt. Az 57. percre 28-25-tel érkeztek az együttesek, mikor is Szucsánkszki hetest rontott, majd egy lerohanás-esély ugrott a rossz passz miatt. Noha egy gólig tudott még zárkózni a Buducnoszt, idő híján többre már nem futotta, így Ferencváros-győzelemmel zárult a megmérettetés.