Spanyolország a nevető döntős

2008. december 13. 13:47 © handball.hu

A tavalyi világbajnokságot követően Németország újra világverseny elődöntőjében játszhatott. Idei ellenfele a torna meglepetés-csapatának kikiáltott Spanyolország volt, akinek örömjátéka a döntőben folytatódhat.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 2 perc
A meccs kimaradói: Nuria Benzal, Jessica Alonso, továbbá Christina Rohde és Jana Krause.

Közel négy percet kellett várni a meccs első góljára, melyet Marta Mangue jegyzett, innen azonban megjött a németek lövőkedve is (12. perc: 2-5). Elsőként Althaus dőlt ki a sorból, aki egy támadás után fájdalmas kiáltással dőlt a földre, és a bal könyökét kellett kezelni, majd Jurack következett. A 4-9-es állást Jorge Duenas sem hagyhatta szó nélkül, és az időkérés után sorozatban Begona Fernandez és Mangue is betalált (7-9), de a lendület itt kissé megtört, és csak a játékrész végére tért vissza (28. perc: 11-12). Labdaszerzés után Aguilar kiegyenlített, de az utolsó másodpercekben Krause mentette a németek becsületét. Félidőben: 12-13.

A német csapatnak az első játékrészhez hasonlóan most is négy perc kellett, mire gólt tudott szerezni, ezúttal Mandy Hering hozta az áttörést. Beatriz Fernandez bombájával a 39. percre már a spanyoloknak állt a menet (16-15). 21-19-es ellenfél-vezetésnél Krause hetest rontott, míg a túloldalon Garmendia biztos kézzel érvényesítette együttese büntetőit. 26-22-nél már feltűnt némi tanácstalanság Armin Emrich arcán, az idő pedig rohamosan fogyott. 28-23-as állásnál aztán kilkérte idejét, mely közben Jurack csüggedten a pálya szélére repítette kulacsát. A sokkal felszabadultabb spanyoloknak az a feladat jutott, hogy a végéig megtartsák előnyüket. Jurack igazi vezéremberként csapata élére állt, és 29-27-re tornázta fel az eredményt. Az eddig oly' gyakori német kapusbravúrok viszont nagyon hiányoztak, se Woltering, se Englert nem tudott mit kezdeni a sokszor teljesen váratlanul érkező lövésekkel. Az utolsó percben kétgólos hátrányban lévő Németoszág támadott, Melbeck helyzete viszont kimaradt, Tatiana Garmendia pedig megadta a kegyelemdöfést. A vége: 32-29, és spanyol örömtánc.

Az I. elődöntő legjobbjai:
Nadine Krause (GER)
Micaela Ciobanu (ESP)

Armin Emrich: Az eredményeikből is tudtuk, hogy milyen felkészült spanyol csapattal állunk szemben, akik ezt sajnos ellenünk is bizonyították. A védelemben nagyon sok hibát követtek el a játékosaim, ellenfelünk pedig ezt könyörtelenül kihasználta. Gratulálok Spanyolországnak, hiszen hatalmas tettet hajtottak végre.

Stefanie Melbeck: Sajnos nem tudtuk megvalósítani a tudásunkat, túl sok kihagyott helyzetünk volt, és ahogy az edzőnk is mondja, rossz volt a védelmünk. Gratulálok Spanyolországnak! Tudtuk, hogy nagyon erősek, igyekeztünk is felkészülni ellenük, de sajnos a gyors iramú játékukat nem tudtuk megállítani.

Nina Wörz: Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, de a másodikban nem akart kijönni a lépés. A kapusaink előtt a védelem nem tette jól a dolgát, ezért is kaphattak sokszor egészen távoli gólokat is. Természetesen idegesek voltunk, izgultunk a meccs tétje miatt, de egyrészt ez már nem az első elődöntőnk, másrészt pedig egy sportolónak nem szabad megijednie az ilyen helyzetekben, csak menni, és tenni a dolgát. Mindenképpen éremért utaztunk Macedóniába, így most megbarátkozunk a gondolttal, hogy az nem arany, csak maximum bronz lehet, de a tavalyi világbajnokság óta pontosan tudjuk, milyen szépen tud az is csillogni!

Jorge Duenas: Ez a második legszebb nap kézilabda-karrierem során: az első akkor volt, amikor bejutottunk a legjobb négy közé.

Marta Mangue: Hatalmas élmény volt számomra a mai mérkőzés. Holnap is nyerni fogunk!