Nagy csodák nincsenek

2008. december 8. 19:53 © handball.hu

Macedónia teltháznyi szurkoló előtt kezdte meg a középdöntőkört Oroszország ellen. Egy erős meglepetés-kezdés után viszont még erősebb visszaesés jött, és orosz győzelem.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc
Oroszország színeiben ezúttal Marina Jirceva és Viktorija Zsilinszkajtye nem lép pályára, Macedónia válogatottjából pedig Natasa Kocevszka és Veszelinka Trenoszka hiányzik, viszont Valentyina Radulovicsra a középdöntőtől ismét számít Vlagyimir Grigorov kapitány.

A teltháznyi publikum által feltüzelt macedónok mintha csak szárnyakat kaptak volna, úgy suhantak a pályán a világbajnok ellen (1-4). Trefilov mester alig hét perc játék után le is cserélte Szuszlinát, azzal a reménnyel, hátha Szedojkina jobban elkapja a fonalat. Bujanova, Todorovszka és Portjanko hozták a jó formájukat, s közben a túloldalon Levina volt megállíthatatlan.

A félidő közepére Davigyenko góljával fordítottak az oroszok (10-9). Ami a meccs elején összejött a házigazdának, az most rendre kimaradt, így Poltorackajáék előnye csak növekedett (25. perc: 14-10). A szünetig pedig már nagyobb áttörést egyik együttes sem ért el. Félidőben: 15-12.

Az oroszok Poljanova és Turej vezérletével egy nagy rohamot indítottak, melynek eredményeként a 37. percben már 22-13-ra mentek, és a "bűvös tizes" sem váratott már sokat magára. A macedón védelem jobboldalába egyre több hiba csúszott, és sorra potyogtak a szélről betörésből rálőtt gólok. Az élő legenda, Valentyina Radulovics beállítása sem váratott már sokat magára, de a félidő hősét mégiscsak Dragica Kresoja alakította, míg a kis csokornyi orosz szurkolótábor Poltorackaját éltethette.

A 37-21-es állás már a helyieknél is kiütötte a biztosítékot, ugyanis minden lépcsőn csak a kifelé kígyózó sorokat lehetett látni. Bizonyosan rossz érzés volt nekik ezt átélni, ám a két csapat közti klassziskülönbség csak a realitásokat mutatta. Végül Horvátországhoz hasonlóan Oroszország is negyvenhárom gólt pakolt ellenfele kapujába.

A találkozó legjobbjai:
Olga Levina (RUS)
Natalija Todorovszka (MKD)

Jevgenyij Trefilov: A mai mérkőzésen olyan jeleket mutattak fiataljaink, amelyek az elkövetkezendőkben is fontosak lehetnek. Ha így játszanánk az Eb-döntőben, nagyon elégedett lennék a csapattal.
Olga Levina: Lefutottuk a macedónokat. Az első percek dekoncentráltsága után egyértelműen bebizonyítottuk, hogy jobbak vagyunk.
Vlagyimir Gligorov: Az első félidőben elveszítettük a ritmusunkat, utána pedig már nem volt visszaút. Mivel nem vagyunk túl tapasztaltak, sok hibával kézilabdáztunk. Az oroszokat a torna esélyeseinek tartom, akik ellenünk már az elkövetkezendő két mérkőzésükre gondoltak. A svédek ellen van esélyünk a ma mutatott játékukat elnézve, hiszen ők pár húzóemberükön kívül nem igazán alkotnak csapatot.