Szerbia búcsúzott

2008. december 6. 19:54 © handball.hu

A házigazda Macedónia a D-csoport utolsó megmérettetésén Szerbia ellen lépett pályára: Szkopjéban teltház előtt harcolta ki a továbbjutást, a szerbek pedig három vereséggel utazhatnak haza.

Európa-bajnokság, D-csoport, 3. forduló
Észak-Macedónia
31 (16)
Szerbia
30 (14)
Szkopje, Borisz Trajkovszki Sportcsarnok, 6000 néző
Játékvezetők: Baranowski, Lemanowicz (POL)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc
A mérkőzésre macedón részről Dijana Naumovszka és Lence Ilkova, míg szerb oldalról Marina Dmitrovics és a Fehérép kiválósága, Slađana Đerić nem lett nevezve.

Bujanova tripla, illetve Pecevszka egy találatával Macedónia rögtön megalapozta a hangulatot, miözben Andrejeva kapuja megközelíthetetlen maradt. A szerbek első góljára közel hét percig kellett várni, melyet Lekics lőtt, ezzel csapata, és ő maga is ihletet kapott a találatok számának gyarapításához (11. perc: 4-5). Innen a szerbek meg is tartották a vezetést, majd a 19. percben (7-9-es állásnál) egy bírói ítéletet nem jó szemmel néző hazai "szurkolók" különböző tárgyak pályára dobálásával igyekeztek érvényre juttatni véleményüket. Ettől a közjátéktól csak a macedón játékosok érezték magukat biztonságban, akik így a 25. percre át is vették a vezetést (12-11), és a félidőre azt kettőre növelték.

A második félidőben a parázs hangulat csak tovább élesedett, a nézőközönség pedig űzte-hajtotta együttesét a sikerbe (38. perc: 20-17). A szerbek viszont mintha pont az ellendrukktól kaptak volna szárnyakat: folyamatosan tűzközelben maradtak, és tucatnyi perccel a vége előtt kegyenlítettek, majd az eddig is kimagasló teljesítményt nyújtó Lekics góljával visszavették a vezetést (24-25). A hajrára aztán mindenki görcsösen küzdött, és igyekezett minden tőle telhetőt megtenni. Andrejeva ziccereket fogott, és az adok-kapok is sűrűsödött a két oldal között. Todorovszka alig több mint fél perccel a lefújás előtt belőtt gólja aztán pontott tett minden kérdés végére (31-30).

A találkozó legjobbjai:
Tanja Andrejeva (MKD)
Andrea Lekics (SRB)

Caslav Dincic (Szerbia): El vagyok keseredve, mert úgy éreztem, hogy ma itt mindenképpen a házigazdának kellett nyernie. Próbáltuk a saját játékunkat hozni, de a játékvezetők ezt nem engedték. Eddig minden meccsen a hazaiakat támogatták a bírók, kivételt egyedül a németek elleni meccs jelentett, hiszen ők sokkal nagyobb játékerőt képviselnek a macedónoknál.

Vladimir Grigorov (Macedónia): Boldog vagyok a továbbjutás miatt. Két borzasztóan erős csapatot győztünk le a csoportmeccsek alatt. Gratulálok a lányaimnak, és remélem, hogy nem most hagytuk el utoljára győztesként a pályát ezen az Európa-bajnokságon.

Tanja Andrejeva (Macedónia): Azt hiszem, hogy nekünk van a világ legjobb közönsége, akik támogatása nélkül ma nem győzhettünk volna.