Lazán játszva is meglett a 100%

2008. december 6. 17:48 © handball.hu

A D-csoport záró fordulójában a két győzelemmel álló Németország az egy nyert és egy vesztett meccset háta mögött tudó Horvátoszág együttesével találkozott, és az eddigieknél kevesebb energiával is megszerezte harmadik sikerét.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc
A német együttesnél Jana és Nadine Krause, a horvátoknál Anita Gace és Ivana Jelcic nem játszott ezen az összecsapáson.

A németeknél Nadine Krause még az előző, szerbek elleni találkozón szenvedett kisebb agyzúzódást, így a játékos kényszerpihenő miatt marad távol. Nadine már a meccs után közvetlenül, a helyi kórházban átesett egy CT-vizsgálaton, mely kimutatta, hogy sérülése pár napon belül gyógyul, így a középdöntőkörben már előreláthatólag pályára léphet.

A mérkőzésre egy nagyobb számú szerb szurkolócsoport érkezett, mely már a horvát himnusz alatt kifejezésre juttatta nemtetszését. Amint erről őket kifaggattuk, elmondták: saját számításuk alapján, amennyiben a németek ellen a horvátok nyernének, úgy Szerbia Macedónia legyőzésével sem lehetne középdöntős, ebből fakad a "szomszédok" eleni drukkolás.

Mintha csak a szerb szurkolók kívánságának megfelelően kezdődött volna a megmérettetés: Németország 7-0-ra lépett meg alig több, mint hat perc alatt, és ez kellő stabilitást jelenthetett a folytatáshoz. A horvátok ugyan kicsit nehezebben belemelegedve, de a 15. percre már 10-7-re csökkentették hátrányukat, majd a 18. percben már az egyenlítésért harcoltak, és ebben a küzdelemben nem maradtak alul (10-10). A német játékosok jellemzően a kritikusabb helyzeteknél tették csak oda magukat, ám ez úgy tűnt, mai ellenfelükkel szemben megfelelő taktikának bizonyul - félidőben: 19-13, azaz horvát védelemről nem is igazán beszélhettünk.

Walzik a szünet után azonnal folytatta azt megelőző villongását, és belőtte hatodik, majd közvetlenül utána hetedik és nyolcadik gólját is. 23-15-ös német vezetésnél aztán senki sem tett volna egy lyukas garast sem arra, hogy 23-20-nál újra élesedik a helyzet, de Arszlanagicsék nem akarták olcsón adni a bőrüket (50. perc: 26-25).

Ekkor már nemcsak a szerb, hanem a macedón szurkolók is lázas ellenkezésbe kezdtek, melyet csak Wörz és Walzik találatai tudtak csillapítani. Kettős emberhátrányban viszonylag olcsón megúszták Zovkóék (30-25), míg a végjátékban jól muzsikált az Englertet korábban cserélő Woltering, így a német együttesnek nem maradt aggódnivalója a találkozó végére, és biztos kézzel húzta be a csoportgyőzelmet.

A találkozó legjobbjai:

Sara Walzik (GER)
Miranda Tatari (CRO)

Zdravko Zovko: Rosszul kézilabdáztunk az első húsz percben, utána pedig már nagyon nehéz volt visszahozni a meccset. Bár 11-10 volt a huszadik percben, nem koncentráltunk, ezért hat-hétgólos mínuszba kerültünk. Az utolsó percekben jobbak voltunk, meg volt az esélyünk az egyenlítésre, azonban a helyzeteinket elügyetlenkedtük.