Középdöntősök a németek

2008. december 4. 17:59 © handball.hu

A D-csoport második fordulójában Németország csapata Szerbiával vívott gyilkos csatát, és szerzett egygólos győzelmet, mely egyben már a biztos középdöntőbeli szereplést is jelenti számára.

Európa-bajnokság, D-csoport, 2. forduló
Szerbia
31 (15)
Németország
32 (17)
Szkopje, Borisz Trajkovszki Sportcsarnok, 3500 néző
Játékvezetők: Leandersson, Lindroos (FIN)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc
A szerb csapatban ma Paplacko és Popović, míg a németeknél Jana Krause és Christina Rohde kapott pihenőt.

A két együttes a bemelegítő csarnokban kényszerült hangolódni a találkozóra, mivel a játéktéren elhelyezett reklámfeliratok mellett csúszóssá vált a felület, és ennek eltakarításával nem készültek el a szervezők az eredetileg tervezett meccskezdetre. A 18.15-ös kezdési időpont így 19 órára tolódott.

Az előző fordulóban az eső félidőben nyújtott gyenge teljesítménye miatt nem tudott a végelszámolásból pozitívan kijönni Szerbia. Ezúttal célirányosan készültek arra, hogy ebbe a hibába még egyszer nehogy beleessenek. Az ellenfél papírforma szerint egy sokkal nagyobb falat, tele kiváló lövőkkel, így a meccs előtt a szerbek aról nyilatkoztak, hogy Jurackot és Nadine Krausét nem szabad 9 méternél közelebb engedni kapujukhoz.

A feladat tehát adott volt, megvalósítani mindezt annál nehezebb: a 10. percben pont Jurack és Krause bombáinak köszönhetően 5-7-re a németek vezettek. Lekicsék viszont nem hagyták magukat lerázni, és gyorsan fordítottak (9-8). Nagy segítséget jelentett Tomašević kapus, aki igen kiváló napot fogott ki, ugyanez Wolteringről kivételesen nem volt elmondható, így alig húsz perc után Englert váltotta. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, de két gólnál nagyobb előnyhöz egyik sem tudott jutni. A 29. percben Krause segítségével ez a németeknek sikerült (14-17), és ebből Lekić büntetőtalálata után kétgólos fór maradt a pihenő utánra.

A szünetben újabb lendületet gyűjtve a szerbek továbbra sem hagyták magukat leszakítani. Nem tudni, lehetett-e köze a találkozó előtti pálya-csúszóssági problémához, de a játékosok egyre sűrűbben kerülek fekvő helyzetbe. Habár a macedónok elleni meccsük után Armin Emrich pont a lerohanásoknál talált sok hibát, ezúttal ebben jól tevékenykedett csapata. Ennek ellenére Wörzék Szerbia személyében egy újabb, a végletekig küzdő ellenfelet köszönhettek, hiszen Medved az 54. percben kiegyenlített (29-29), majd leplezni sem tudták döbbenetüket, mikor hosszú idő után ismét ők futhattak az eredmény után.

Az utolsó percekre a következő mérkőzés miatt lassan teltháznyira dagadt nézősereg szinte nagyobb része a németek mellé állt, hiszen az újabb szerb vereség mindenképpen nemzeti válogatottjuknak kedvezne a középdöntőbe jutás szempontjából. Az utolsó percre egállal fordultak az együttesek. Wörz Đerićbe dobta a labdát, a szerbek viszont eladták, és kontrából a hosszú-hosszú percek ápolásából visszatért Althaus szerzett találatot. Az egy másodperccel a lefújás előtt ellőtt Medved-szabaddobás pedig fennakadt a német falban: 31-32.

A mérkőzés legjobbjai:
Tatjana Medved (SRB)
Nina Wörz (GER)

Časlav Dinčić: Nehéz okos dolgokat mondani egy ilyen vereség után. Taktikai hibákat vétettünk a végjátékban, de összességében véve csak elégedett lehetek a lányok teljesítményével. A legfontosabb mérkőzés számunka Macedónia ellen lesz, hiszen itt harcolhatjuk ki a továbbjutást.

Armin Emrich: Nehéz meccs volt, hiszen a késés egyáltalán nem esett jól nekünk, így nehezen is tudtunk felpörögni a találkozó elején. Lekics játékát mindenképpen ki kell emelnem az ellenfél csapatából, aki újból bizonyította klasszisát.

Grit Jurack: Rengeteg mérkőzést játszottam már életem során, de egyik sem kezdődött ekkora késéssel, ez nagyon össze is zavart minket. A lényeg, hogy végül ha nagyon nehezen is, de újabb két pontot szereztünk.