Kikaptak a házigazdák

2008. december 2. 19:59 © handball.hu

A nyitónap második szkopjei mérkőzésén Macedónia a világbajnoki bronzérmes Németország ellen lépett pályára. A hazai közönség teljes lázban szurkolta végig a csatát, a végén mégis a németek örülhettek.

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc
A Horvátország-Szerbia találkozót követően került sor az Európa-bajnokság hivatalos nyitóünnepségére, melynek keretében néptáncosok és -zenészek köszöntötték a hozzájuk érkezett tizenöt nemzet képviselőit.
A megnyitó képekben.

Láthatóan nem zavarta össze a németeket a kőkemény füttykoncert, amely közepette a találkozót kezdeniük kellett, hiszen három és fél perc alatt hármat pakoltak Andrejeva kapujába, miközben az övék üres maradt. Mindkét oldalon összeállt a védelem, így a kikényszerített lövőszituációkra kellett a játékosoknak hagyatkozni, mely csekély sikerlehetőséget rejtett magában.

A macedónok az első negyedórában mindössze három gólt dobtak Wolteringnek, ám a németek sem vitézkedtek, így folyamatosan hajthattak két-három gólos előnyük megtartásáért. A hajrában aztán elég volt egy kisebb kihagyás, és a 28. percben máris az egyenlítésért támadhattak Portjankoék. A félidőben mindössze egygólnyi különbség áll fenn Németország javára.

A második játékrész elején a macedón szurkolók egy óriási, a hosszanti nézőteret beterítő zászlót akartak kifeszíteni, de szerencsétlenségükre ez rosszul sült el, ugyanis a zászló hátoldalát indították útnak.

Csapatuk viszont nem ügyetlenkedett: villámtempóban kiegyenlített, majd Todorovszka góljával át is vette a vezetést (12-13), de megtartani nem tudta. Néhány elrontott helyzet, és máris négygólos német vezetés lett jegyezve (46. perc: 20-16). A macedónok kapuscserés vérfrissítést hajtottak végre, s bár a bemutatkozó Trenoszka hamarosan büntetőt is hárított, mégis meg kellett elégenie némi részfeladattal.

A sokkal komolyabb mérkőzéseken edződött Emrich-tanítványok az összecsapás utolsó szakaszában megmutatták, miként kell az előny megtartásával megnyerni egy csatát.

A találkozó legjobbjai:
Clara Woltering (GER)
Julija Portjanko (MKD)

Armin Emrich: Igen fontos győzelmet arattunk, hiszen Macedónia személyében mindenképpen egy nehéz ellenfélre számítottunk az előző világversenyeken és a felkészülési találkozókon mutatott játékuk alapján. Készültünk arra, hogy egy egészen különleges hangulat fog uralkodni a csarnokban, amely az ellenfelünket támogatja. Nagyon örülök, hogy mégis sikerült nyernünk, habár a védelmünk katasztrofális volt.
Nadine Krause: Az elejétől kezdve teljesen nyitott, kemény meccs volt, a második félidő elején még az is előfordulhatott volna, hogy kikapunk, de szerencsére ez mégsem így történt.
Vlagyimir Gligorov: Nagy motivácóval kézilabdázott mindkét csapat, a szurkolóink plusz embert jelentettek számunkra, de a németek nagyobb tapasztalata érvényesült a végén.
Natalija Todorovszka: Nem kezdtük jól az Európa-bajnokságot, de bízunk benne, hogy a következő meccseken eredményesebbek leszünk. Sok hibával játszottunk, és ezeket szeretnénk kiküszöbölni a hátralévő találkozókon.