FTC: győzelem a Nyíradony ellen

2008. szeptember 13. 19:50

A Budapest Bank-FTC első hazai bajnoki mérkőzésén szoros félidei vezetés után hatgólos győzelmet aratott a Tajtavill Nyíradony csapata felett. Az újonc Pécs a Vác felett diadalmaskodott.

NB I., 2. forduló

Budapest Bank-FTC - Tajtavill-Nyíradony 44-38 (21-19)
Budapesti Olimpiai Központ, Népligeti sportcsarnok, 500 néző
Vezette: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária
A Budapest Bank-FTC gólszerzői: Zácsiková Szandra 12, Szucsánszki Zita 16(6), Kenyeres Fanni 1, Szamoránsky Anikó 2, Szabó Edina 2, Szamoránsky Piroska 6, Németh Csilla 2, Berta Melinda 3
A Tajtavill-Nyíradony gólszerzői: Flasková Monika 3, Szücs Nikolett 3, Gulyás Nikolett 6, Kudor Kitti 4, Pádár Margit 5(1), Sopronyi Anett 12(1), Sütő Edina 2, Sütő Mariann 2, Szamosi Anita 1
Kiállítások: 6 ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/6 ill. 3/2

A nőikézilabda-bajnokság első osztályában szombat este a Tajtavill-Nyíradony csapatát fogadta a Budapest Bank FTC, és egy gólokban gazdag mérkőzésen 44-38-as győzelmet arattak a hazai pályán játszó zöld-fehérek.

A Fradi győzelméhez a tizenöt gólt szerző Szucsánszki Zita és a kapuban a második félidőben remekelő fiatal Erdélyi Lívia járult hozzá a legjobban. Bár a nyáron alaposan átalakult a népligeti csapat, mégis biztató, helyenként kimondottan jó játékkal és csapatként szerezte meg a szezonban első győzelmét a nyírségiek ellen. A vendég csapat Sopronyi Anett és Gulyás Nikolett vezetésével tartotta a lépést a hazaiakkal egészen a második félidő hetedik percéig, amikor Szucsánszki Zita remek, hatgólos sorozatával 34-30-ra megléptek a ferencvárosiak, és az ekkor megszerzett előnyüket meg is tartották a mérkőzés végéig, pedig kettős emberhátrányban is játékra kényszerültek a játékrész végén a hazaiak.

Forrás: FTC Kézilabda Sajtó

Pikker-PTE-PEAC - Váci NKSE 33-29 (13-11)
Lauber Dezső Városi Sportcsarnok, 500 néző
Vezette: Bóna Szabolcs, Miskei Balázs
A Pikker-PTE-PEAC gólszerzői: Székely Katalin 10(5), Gráner Beáta 6, Gogolák Edina 5, Darányi Dóra 5, Horváth Petra 4, Vasas Edina 2, Weitner Nóra 1
A Váci NKSE gólszerzői: Szilágyi Anett 9(3), Orbán Adrienn 6, Farkas Veronika 4, Veszeli Judit 4(1), Gerstmár Szilvia 3, Ábrahám Szilvia 2, Bagócsi Barbara 1
Kiállítások: 6 ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5 ill. 5/4

ASA-Consolis HNKC - DVSC-Aquaticum 27-29 (14-16)
Hódmezővásárhely, K' Aréna
Vezette: Dobrovits Csaba, Tájok Péter Dr.

HNKC: Abramovics - Lovász 6, Nyikolajenko 4, Wolf, 2, Gaál 1, Polláková, Koroknai 7(5). Cserék: Vörös (kapus), Jókai 3, Fülöp 1, Gerstmár 3. Edzők: Farkas József, Dankó Ervin.
DVSC: Pastrovics - Csáki 7, Sinkarenko 5(1), Uhráková 2, Szabó 4, Crap 3, Stuparičová 3. Cserék: Kiss (kapus), Soós 1, Hornyák, Bognár 1, Marin 3(3). Edző: Bakó Botond.
Kiállítások: 0, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 6/5, illetve 9/4.
Az eredmény alakulása: 3. perc 2-1, 4. p.: 2-3, 8. p.: 2-6, 18. p.: 7-11, 24. p.: 9-14, 28. p.: 13-15, 31. p.: 15-16, 36. p.: 16-20, 48. p.: 20-25, 56. p.: 26-28, 58. p.: 27-28

Az első bajnoki gólt még a vásárhelyiek dobták Vásárhely új sportcsarnokában, és a 3. percben is vezettek, ezután azonban már egyszer sem. A Ferencvárost az első körben hattal verő Loki magához ragadta a kezdeményezést, és pillanatok alatt elhúzott négy egységnyivel. Ezt a különbséget, kisebb megingásokkal, az első félidőben tartották is Bakó Botond tanítványai, akiknek a hétméteresek értékesítésével alaposan meggyűlt a bajuk. Pontosabban Abramovics és Vörös hárította a próbálkozásokat. Elöl a támadások során azonban sok volt a hiba, ezért nem tudta utolérni riválisát a kék-sárga gárda.

A szünet utáni első percben felcsillant a remény, mert a kétgólos hátrány rögvest egyre olvadt, ám a jó folytatás elmaradt. A minden gólra szinte másodpercek alatt válaszoló Debrecen visszaállította a "régi rendet", a három-négygólos távolságot. Sőt, a 48. percben már öt volt közte, 20-25. A vendéglátók nem adták fel, és a remekül védő Vörös, a büntetőket értékesítő Koroknai, valamint a jobbszélen ellenállhatatlan Lovász vezérletével egyre felzárkóztak, 27-28. Amikor Gerstmár betalált, szinte robbant a csarnok. Az egyenlítés, a pontszerzés azonban elmaradt, a végeredményt az utolsó minutumban Csáki állította be.

Farkas József: - Támadásban, főként emberelőnyös helyzetekben sokat hibáztunk, döntő szituációkban megremegtek a kezek.

Forrás: delmagyar.hu

Kiskunhalas NKSE - Dunaferr NK 19-23 (10-13)
Kiskunhalas, Általános Művelődési Központ, 300 néző
Vezette: Kocsmáros András, Nagy László
A Kiskunhalas NKSE gólszerzői: Valovics Nóra 6(3), Rábai Edina 4, Sterbik Andrea 3, Kósa Anikó 2, Tóth Zsuzsanna 2, Sipos Krisztina 2
A Dunaferr NK gólszerzői: Vincze Melinda 8(1), Temes Bernadett 6(2), Ferling Bernadett 3, Balogh Barbara 3, Laluska Eszter 1, Azari Fruzsina 1, Nagy Ivett 1
Kiállítások: 6 ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3 ill. 4/3