Az ETO-é a Szabella-kupa

2008. augusztus 31. 19:29 © handball.hu

A Szabella-kupa záró találkozóján az eddig veretlen Győr – egyben házigazdaként - az egy győzelemmel és egy vereséggel álló Lada csapatával vívott meg, és szenvedett egygólos vereséget. Ennek ellenére a korábbi eredmények alapján ő a tornagyőztes.

Szabella-kupa

Győri Audi ETO KCHK Lada Togliatti 29-30 (16-13)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Vezette: Herczeg, Südi
Az ETO gólszerzői: Tomori 4, Deáki 2, Hornyák 2, Herr 2, Szegedi 2, Szölösi 2, Kovacsics 4/3, Mravíková 5, Spiridon 3, Mayer 3
A Lada gólszerzői: Klimova 1, Muravjeva 2, Atkova 2, Gruzgyeva 3, Arisina 1, Bolgyirjeva 1, Davigyenko 5, Kurbanova 4, Vinogradova 2, Csernojvanyenko 6/2, Nyikityina 3/3
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5
Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Talán az ellenfél személyének súlya miatt is, de megfelelő összeszedettséggel és komolysággal állt neki a két együttes a torna záró meccsének. A torna eddigi találkozóin többször is hiányolt komolyság ezúttal végre teljesen érvényesülni tudott. Az ETO-nak hosszú időre volt szüksége ahhoz, hogy ha nem is nagy lépéssel, de eltávolodjon ellenfelétől, ám ez a félidő végére három gól erejéig sikerült. A csapat szurkolói számára nagy örömet jelenthetett a tapasztaltabb és a fiatal generáció olajozott összjátéka.

A második félidőre úgy tűnt, megfelelően ötletgazdag megoldásokat vázolhatott Gumjanov lányainak, hiszen alig több mint öt perc elteltével Bolgyirjeva találatával kiegyenlítettek (17-17), majd Davigyenko lövése után a vezetést is megszerezték. A házigazdák vesszőfutása azonban nem ért véget ennyivel: az ötvenkettedik percre már négyre változott az orosz előny, és a játék dinamikáját tekintve nem látszott az átütő fordulat. Kevesebb, mint egy perccel a vége előtt Tomori egyenlített, majd Vinogradova megszerezte a Ladának a győzelmet. Ennek ellenére a kupagyőztes a házigazda Audi ETO lett.