Ismét a Larviké a KEK

2008. május 24. 22:00

Három év után újra megszerezte a Kupagyőztesek Európa Kupáját a Larvik HK. Ezúttal a brassói Rulmentul Urban csapatával szemben, ismét kettős győzelemmel hódította el a kupát a norvég csapat.

Fotó: Elisabeth Løsnæs
KEK, döntő, visszavágó
CS Rulmentul Urban - Larvik HK 19-25 (10-10)
Brassó
Vezette: Krstič, Ljubič (SLO)
A Rulmentul góllövői: Nicoleta Alexandrescu (Gâscă) 7, Cristina Neagu 4, Simona Gogârlă 4(1), Cosima Damian 2, Cristina Niculae 1, Juliana de Sousa 1
A Larvik góllövői: Linn-Kristin Riegelhuth 9(4), Kari Mette Johansen 4, Karoline Dyhre Breivang 3, Heidi Flaatnes 2, Tonje Larsen 2, Tine Kristiansen 2, Sara Breistøl 2, Olga Medvegyeva 1
A mérkőzés: 5. p.: 1-3, 10. p.: 4-5, 15. p.: 4-5, 20. p.: 6-7, 25. p.: 8-9, félidő: 10-10; 35. p.: 12-11, 40. p.: 13-16, 45. p.: 15-18, 50. p.: 17-21, 55. p.: 18-23

Nem tudta megismételni az Oltchim tavalyi eredményét Mariana Târcă csapata, ami egyrészt azt jelenti, hogy nem marad Romániában a kupa, másrészt jövőre Románia a korábbi hat helyett csak öt csapatot indíthat az európai kupaküzdelmekben.

Rosszkor szakadt meg a Rulmentul hazai veretlenségi sorozata, amely 14 sikeresen megvívott nemzetközi kupamérkőzésből állt. Az otthon néggyel nyerő norvégok most hattal győztesk Brassóban, és járhattak örömtáncot a serleg körül, amely negyedszer került az északi országba.

Az első félidő nagyon kiegyenlített játékot hozott, a jó védekezések gyengébb támadójátékkal párosultak. Ilyen körülmények között még a vérbelii "gólgyárosoknak" sem ment a játék. A félidő folyamán hol az egyik, hol a másik csapat vezetett, a szünetben döntetlen volt az állás. A nagyon izgalmas első játékrész után, az erdélyi lányok lendületesen tértek vissza a pályára: két gyors góllal nyitottak, és jól is védekeztek. A norvégok ekkor váltottak, kiegyenlítettek és lassan kezdtek elszakadni a hazaiaktól. A 40. percben 16-13-at mutatott javukra az eredményjelző, míg a vége előtt tíz perccel, még egy góllal megtoldva előnyüket, 21-17-re vezettek. A végére elfáradó és az eredménybe beletörődö brassóiak hatgólos vereséget szenvedtek, s két nap múlva újabb nagy csata vár rájuk, az Oltchim elleni, a bajnoki címet eldöntő találkozó.

A Bajnokok Ligájában is kettős győzelmet aratott a serleget megnyerő csapat, az orosz Zvezda Zvenyigorod azonban összesítésben mindössze három góllal múlta felül az osztrák Hypo NiederÖsterreichot. A hazai egygólos győzelmet követően, Bécsben 31-29 arányban nyertek a vendégek, a világbajnokok sorát felvonultató orosz együttes ezzel megtörte a négy éve tartó dán győzelmi sorozatot (háromszor Slagerse, egyszer Viborg).

Forrás: sportoldal.ro