ETO bajnoki cím nagy harc után

2008. május 11. 18:41 © handball.hu

A 20. bajnoki forduló vasárnapi rangadóján a Győri Audi ETO lányai fogadták a DVSC-Aquaticum gárdáját. Ha kissé nehézkes újabb győzelem árán is, mégis már az utolsó két fordulótól függetlenül Bradeanuéké a bajnoki aranyérem.

Bradeanu kimagaslott a mezőnyből
NB I., 20. forduló

Győri Audi ETO KC - DVSC-Aquaticum 33-31 (15-15)
Magvassy Mihály sportcsarnok, 2000 néző
Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál
A Győri Audi ETO KC gólszerzői: Bradeanu Aurelia 13(4), Hornyák Ágnes 5, Tomori Zsuzsanna 5, Mravikova Katarina 4, Vérten Orsolya 4, Spiridon Simona 2
A DVSC-Aquaticum gólszerzői: Benyáts Beatrix 7(6), Szabó Valéria 5, Szűcs Gabriella 5, Nagy Ivett 5, Latakaite Ruta 4, Csáki Viktória 2, Nikolics Verica 1, Temes Bernadett 1, Micsics Nada 1
Kiállítások: 0 ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4 ill. 6/6

A győriek a két szélső, Vérten és Mravíková révén azonnal elkezdték diktálni a találkozó tempóját (3-1). A vendégek, habár kicsit lassabban, de vették a ritmust, és alig kilenc perc után kiegyenlítettek (4-4). A széthúzott támadásokból indított lövésekről ugyan sorozatosan lemaradtak, ám hiányosságukat a baloldalon nyújtott jó teljesítménnyel Nagy és Szűcs révén pótolták. Így az újra kialakult háromgólos hátrány ismét semmivé olvadt, s a huszadik percre meglepetésre már a Loki vezetett (9-10). Az ETO-ban Tomori és Bradeanu villanásai mindössze egy félidei egálhoz voltak elegendőek.

A nem várt szituáció a szünet után is folytatódott Győrben. A vendéglátó csapat loholhatott az eredmény után, s a meccs kétharmadának fogytával már joggal követelték fennhangon az ETO-drukkerek Pálinger lecserélését, és együttesüktől a harcot. A debreceniek teher nélkül, továbbra is felszabadultan kézilabdáztak, egyedül Bradeanuval nem tudtak mit kezdeni. Tucatnyi perccel a vége előtt megrázta magát a hazai csapat, és védekezésük is összeszedettebbé vált, ami meg is tette hatását, s hosszú idő után megint biztosabb vezetést alakított ki (29-26). A végig dicséretes játékot mutató Lokinál a véghajrára elfogyott a szufla, így két góllal a Győri Audi ETO nyerte a mérkőzést, és a hátralévő két fordulótól függetlenül az idei bajnokságot is.