DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYcminye' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Viborg-arany született | handball.hu - kézilabda

Viborg-arany született

2008. május 9. 22:30

Egy év után visszahódította bajnoki címét a Viborg. A dán zöldek az Ikast/Bording elleni harmadik bajnoki döntő mérkőzésen ismét győzelmet arattak, így megszerezték tizenegyedik aranyérmüket.

Toms (dán) Liga, döntő, 3. mérkőzés
Viborg HK - Ikast/Bording EH 34-27 (14-14)
Viborg Stadionhal, 2540 néző
Vezette: Olesen, Pedersen
A Viborg góllövői: Grit Jurack 8, Bojana Popović 8(1), Rikke Skov 6(3), Gitte Aaen 5, Christina Roslyng 3, Lene Lund Nielsen 2, Kristine Lunde 1, Anja Althaus 1
Az Ikast góllövői: Katja Nyberg 8(7), Ragnhild Aamodt 7, Gro Hammerseng 6, Kari-Anne Henriksen 5, Camilla Thorsen 1
Kiállítások: 10 perc; 12 perc
A mérkőzés: 5. p.: 2-2, 8. p.: 3-4, 13. p.: 6-7, 16. p.: 7-7, 20. p.: 8-9, 23. p.: 10-11, 26. p.: 13-11, félidő: 14-14; 32. p.: 16-16, 40. p.: 20-18, 46. p.: 25-23, 51. p.: 28-24, 53. p.: 30-25, 56. p.: 31-26

Mindkét csapat idegesen kezdte a harmadik bajnoki döntő mérkőzést, a Viborg pedig három perc elteltével szerezte meg a meccs első találatát. Innentől kezdve azonban az Ikast került előnybe, és csak a 25. perc után lőtte a hazai csapat a következő vezető gólt. A félidő végére ismét egyenlő lett az állás.

A második játékrészben a Viborg sokkal magabiztosabban játszott, Rikke Skov és Grit Jurack góljai által húsz perc elteltével már négygólosra dagasztotta az előnyükét. Az Ikast nem tudott lépést tartani a hazaiak tempójával, és a mérkőzés végére hét góllal veszített.

A Viborg fennállása óta tizenegyedszer szerezte meg a dán bajnoki címet.

Forrás: TV2 Sporten