Nyolc évet várt a Sagunt

2008. április 13. 21:18

Huszadik Spanyol Kupa-győzelmét szerezte meg a Parc Sagunt azzal, hogy a sorozat döntőjében hat góllal legyőzte a Bera Bera csapatát. Az egykor híres Milar Valencia legutóbb 2000-ben vitte haza a trófeát.

Fotó: BM Parc Sagunt
Eddig huszonkilenc alkalommal, az 1979/80-as szezon óta versengtek a csapatok a Spanyol "Királynő" Kupáért. Története során huszadszorra nyerte meg a trófeát a Parc Sagunt: 1981-89, 1991-92: CBM Iber; 1993-94: BM Mar Valencia; 1995-98: BM Mar El Osito L'Eliana; 1999-2000: Milar néven. A nyolc évvel ezelőtti kupagyőzelemre már Cristina Mayo vezette a csapatot, és ez idén sem volt másképpen.

XXIX. Spanyol Kupa, döntő
AKABA Bera Bera - Parc Sagunt 27-33 (12-17)
Navarra, 1500 néző
Vezette: Muro, Rodríguez
Bera Bera: Bouveret, Aisa (kapusok), Ziarsolo 8, Valverde 5, Garmendia 4(2), Aguirre 3, C. E. López 2, Rubio 2, P. Pinedo 2, Tervel 1, Sanromán
Parc Sagunt: Arenhart, E. López (kapusok), Barbosa 9, Morales 5, Danilovic 5(1), Benzal 4, Cuadrado 4, Oncina 3, Bea. Fernández 3
Hétméteresek: 2/4; 1/1
Kiállítások: 8 perc; 10 perc
A mérkőzés: 5. p.: 1-1, 10. p.: 2-4, 15. p.: 4-10, 20. p.: 6-13, 25. p.: 9-14, félidő: 12-17; 35. p.: 14-21, 40. p.: 17-24, 45. p.: 21-28, 50. p.: 24-30, 55. p.: 26-31

A tavalyi kupagyőztes vasárnapi veresége az egész Sagunt érdeme, de két játékos mindenképpen sokat tett a győzelemhez. A brazil kapus Barbara Arenhart tizenkilenc védést mutatott be, és a portugál Alexandrina Barbosa ezúttal is szórta góljait.

A találkozó egyébként sok izgalmat nem hozott, hiszen alig negyedóra alatt viszonylag tetemes előnyre tett szert a Parc Sagunt, és ezt nem is herdálta el, a mérkőzés végéig megmaradt az 5-6-7 gólos különbség.

A Bera Bera csapatában a francia kapus, Johana Bouveret a döntőre nem tudta megtartani eddigi, jó formáját, és a technikai hibákkal, elszórt labdákkal tarkított játékuk hátráltatta őket akár a felzárkózásban is. Egyedül a balszélső Matxalen Ziarsolo teljesítménye volt dicsérhető.

Forrás: marca.com