DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYJ2kU6Z' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Döntőt ért az Ikast-hajrá | handball.hu - kézilabda

Döntőt ért az Ikast-hajrá

2008. április 9. 20:59

Az utolsó tíz percben fordított, s jutott a döntőbe az Ikast a Toms (dán) Liga elődöntőjének második mérkőzésén az FCK ellen. Így Hammersengék találkoznak a Viborggal a májusi két vagy három mérkőzéses fináléban.

Line Fruensgaard Fotó: K. Rosenkilde (rosenkilde.nu)
Line Fruensgaard
Fotó: K. Rosenkilde
(rosenkilde.nu)
Toms (dán) Liga, rájátszás, 2. elődöntő, 2. mérkőzés
FCK Håndbold - Ikast-Bording EH 23-29 (15-10)
Frederiksberg Hallerne, 1002 néző
Vezette: Stenrand, Birch
Az FCK góllövői: Terese Krantz 5, Maren Baumbach 4, Nadine Krause 4(2), Mette Sjøberg 3, Michelle Skovgaard 2, Johanna Wiberg 2, Julie Transel 2, Janne Kolling 1
Az Ikast góllövői: Line Widt Fruensgaard 9(3), Ragnhild Aamodt 6, Louise Svalastog 4, Isabel Blanco 3, Gro Hammerseng 3(1), Kari-Anne Henriksen 2, Katja Nyberg 1, Maria Sørensen 1
Kiállítások: 8 perc; 4 perc
A mérkőzés: 2. p.: 2-1, 5. p.: 3-2, 9. p.: 6-3, 14. p.: 9-4, 17. p.: 9-6, 21. p.: 9-7, 25. p.: 11-9, 28. p.: 14-10, félidő: 15-10; 34. p.: 15-11, 36. p.: 16-14, 38. p.: 17-15, 41. p.: 19-17, 47. p.: 20-19, 51. p.: 21-21, 54. p.: 21-24, 57. p.: 21-26

Az első félidőben minden az FCK-nak kedvezett: agresszivitásukkal meglepték az Ikastot. Így a hazai csapat nyolc perc után el is húzott 6-2-re, mire Kenneth Jensen, a vendégek trénere időt kért. Sikerült felzárkózniuk két gólra, és majdnem a félidő végéig tartották a tempót, ám az utolsó pillanatokban az FCK újra elhúzott öttel.

Az Ikast ezúttal jól kezdte a második félidőt, hiszen nyolc perc alatt felhozták magukat 16-15-re az egykori válogatott balszélső, Line Widt Fruensgaard (Daugaard) segítségével. Az egy-két gólos FCK-előny aztán alig tíz perc alatt végleg elapadt, s a végső percekben már az Ikast szárnyalt a döntőbe, ahol a Viborg lesz az ellenfelük - először idegenben.

Forrás: dr.dk