Megizzadt az ETO Békéscsabán

2008. április 5. 19:31

Két mérkőzést rendeztek az NBI 17. fordulójának szombati napján. A Dunaferr könnyed, tízgólos győzelmet aratott a Hódmezővásárhely otthonában, ám a Győr kissé megizzadt a Viharsarokban.

NBI, 17. forduló

Békéscsabai ENKSE - Győri Audi ETO KC 29-32 (18-17)
Békéscsaba, Városi sportcsarnok, 1500 néző
Vezette: Hargitai I. Gábor, Markó Gábor
A Békéscsabai ENKSE gólszerzői: Tóth Katalin 6, Herr Anita 6(1), Takács Bernadett 5(2), Szekeres Klára 4, Baross Zsuzsa 4, Ancsin Tímea 3, Such Tamara 1
A Győri Audi ETO KC gólszerzői: Aurelia Brădeanu 10(5), Görbicz Anita 9(4), Vérten Orsolya 6, Katarína Mravíková 3, Hornyák Ágnes 3, Simona Spiridon 1
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 10/9

ASA-Hódmezővásárhelyi NKC - Dunaferr NK 19-29 (9-14)
Hódmezővásárhely, Hódtói sportcsarnok, 400 néző
Vezette: Jancsó István, Marczinka Csaba
Az ASA-Hódmezővásárhelyi NKC gólszerzői: Koroknai Viktória 4(2), Olha Nikolayenko 4(1), Takács Dusmáta 3, Jenőfi Katalin 3, Bloj Teodora 2, Földes Kata 1, Borbély Zsanett 1, Szepesi Ivett 1
A Dunaferr NK gólszerzői: Lovász Zsuzsanna 8, Mörtel Renáta 7, Vincze Melinda 4, Ferling Bernadett 3(2), Sopronyi Anett 3, Borbás Rita 2, Gábor Eszter 1, Sanela Knezovic 1
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2

Az ASA-Hódmezővásárhelyi NKC SE két utánpótlás játékosa, Draxler Orsolya és Varga Dóra a közelmúltban a magyar serdülő válogatott tagjaként Csehországban egy nemzetközi tornán vettek részt, ahol első helyezést értek el. A mérkőzés kezdete előtt Asztalos Judit köszöntötte őket az Egyesület nevében.

Bár a Dunaújváros magasabb szinten jegyzett csapat, mint az ASA-HNKC, a vásárhelyi együttesnél bíztak benne, hogy sikerül megismételni a két csapat kupameccsén mutatott játékot és ismét szoros mérkőzést játszhatnak. A terveket a sérülések is áthúzták, hiszen a hosszú ideje sérült irányító Gerstmár Renáta mellett a csapatkapitány, szintén irányító Wolf Alexandra és Sipos Krisztina is kidőlt vírusos betegség miatt, a karmesteri pálcát Jókai Nóra kapta.

A találkozó elején jól ment a hazaiaknak, a hatodik percben még 4-3-ra tudott vezetni Rapatyi Tamás csapata. Ekkor egy rövidzárlat miatt átvették a vezetést a vendégek, és már nem is adták ki ezt a kezükből. Jenőfi két kapufával kezdett, ami rányomta bélyegét a teljesítményére. Rengeteg hazai ziccer maradt ki, Ungureanun nem lehetett kifogni. Sokszor lövésig sem jutott el a Vásárhely, passzív játék miatt legalább ötször nem fejezték be az akciójukat a találkozó során.

Fotó: Zsoldos Balázs (zsblez@gmail.com)
A félidő végén Mörtel szórta meg magát, így 9-10 után 9-14-gyel vonulhattak pihenőre a csapatok. Lovászt nem lehetett tartani, a szélső nyolc góllal zárta a bajnokit. A második félidőben Knezovics folytatta „elődje” formáját, a 30. és az 55. perc között mindössze öt hazai találat esett akcióból. A Dunaújváros tíz góllal is elhúzott, ekkor a vendégeknél a cserék léptek pályára, ám ők is meg tudták tartani a különbséget, például a hamar három gólig jutó Sopronyi játékának köszönhetően.

Rapatyi Tamás: Szégyellem magam. A szurkolóktól egy hónap türelmet kérek, a bajnokság végén elmegyek Vásárhelyről.
Imre Vilmos: Győzelmünk kulcsa a magas szintű védekezés, és a két kapusunk remek teljesítménye volt. Örülök, hogy minden játékosom hozzátett a sikerhez.