Négyen a dán rájátszásban

2008. március 23. 8:29 © handball.hu

Igaz, már két fordulóval ezelőtt eldőlt, hogy a Viborg nyeri a dán bajnoki alapszakaszt, s hamarosan az Ikast is biztosította helyét, az azonban, hogy melyik két csapat került a rájátszásba, szombaton derült csak ki.

A rájátszásra melegíthetnek
A dán bajnokság utolsó fordulójában több - a bevezetőben is említett - kérdésre is választ kaptunk: a Viborgon és az Ikaston kívül az FCK és a Slagelse jutott a négyes rájátszásba. Ott majd az első játszik a negyedik helyezettel (Viborg - Slagelse), valamint a második a harmadikkal (Ikast - FCK). A cél legalább három pont elérése két mérkőzés alatt (emlékezhetünk, tavaly Mehlmann Ibolya időntúli szabaddobásával elért győzelem miatt játszhatott harmadik mérkőzést az Aalborg a Viborggal). Amennyiben ez nem teljesül, egy harmadik mérkőzés dönt a döntőbe jutásról.

A Slagelse egyébként azonos pontszámmal végzett a KIF csapatával, de úgy jutott a négy közé, hogy az egymás elleni eredmények a Slagelsének kedveztek (Slagelse - KIF 21-20, KIF - Slagelse 22-22).

Az elődöntőkre április 5-6-án, majd 8-9-én kerül sor, a harmadik mérkőzés 12-13-án kerülhet megrendezésre.

A döntőben - hasonlóan az elődöntők rendszeréhez - szintén ez a cél. A bejutott csapatok május 2-án és 6-án mérkőznek meg egymással, és 9-én sorra kerülhet a mindent eldöntő harmadik meccs.

Meglepetés, hogy utolsó, Aalborg elleni kétgólos győzelmével a Team Esbjerg bennmaradt a Toms Ligában, az Aalborgnak viszont egy lehetséges feljutóval kell megküzdenie a bentmaradásért - ahogyan a Horsensnek is. Az ellenfeleket vasárnap este, az első divízió utolsó fordulója után tudhatják meg. A ligától a Frederikshavn búcsúzik.