Borzasztó nehéz döntetlen

2008. február 10. 18:01 © handball.hu

A DVSC nagy csatában ért el 30-30-as döntetlen eredményt a KEK nyolcaddöntőjének 1. mérkőzésén. A vendég Rulmentul végig uralta a meccet, s bár a Loki az utolsó percben megszerezte vezető gólját, nem sikerült a győzelem.

KEK, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés
DVSC-Aquaticum - CS Rulmentul Urban 30-30 (14-16)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok, 2000 néző
Vez.: Nikolovszki, Kolevszki (MKD)

A DVSC góllövői: Dagmar Stuparičová 4, Benyáts Beatrix 8(3), Nada Mićić 2, Szabó Valéria 4, Szűcs Gabriella 7, Rūta Latakaitė 2, Csáki Viktória 2, Nagy Ivett 1
A Rulmentul góllövői: Cristina Georgiana Neagu 6(1), Woo Sun Hee 4, Patricia Vizitiu 7, Simona Gogârlă 7, Aneta Barcan 3, Chung Eun Hee 1, Alina Maria Şorodoc 1, Nicoleta Cristina Alexandrescu 1
Hétméteresek: 3/3; 1/1
Kiállítások: 12 perc (Sütő, Szűcs, Stuparičová, Latakaitė, Szűcs, Szabó); 6 perc (Barcan, Şorodoc, Woo)
A mérkőzés: 5. p.: 2-3, 10. p.: 5-7, 15. p.: 6-10, 20. p.: 9-12, 25. p.: 12-15, félidő: 14-16; 35. p.: 17-19, 40. p.: 20-22, 45. p.: 21-24, 50. p.: 24-27, 55. p.: 28-29
Időkérés: 6'34" (2-6), 49'03" (23-27); - , 54'51" (28-29)

A Rulmentul kezdte jobban a mérkőzést, támadásban és védekezésben is jelesre értékelhetőek voltak, a 7. perc elején már 2-6 volt az eredmény. Legtöbbször Woo Sun Hee talált be Triffa kapujába, de Neagu is eredményes volt átlövésből és büntetőből is. Magyar oldalon Stuparičová és Benyáts volt eredményes.

A DVSC néhány perc alatt felzárkózott kettőre Mićić és Szabó góljaival, azonban a Rulmentul gyorsabb és szemfülesebb volt, és máris újra négy góllal vezetett Barcan és Chung góljával. A Loki ezután nem tudott 2-3 gólnál közelebb férkőzni ellenfeléhez, bár Triffa jól védett a hazai kapuban, de támadásban sok lövést elvétettünk Munteanu kapuja felé.

Az utolsó öt percben először Szűcsöt, majd Stuparičovát is kiállították, s a Debrecen kettős emberhátrányában először Gogârlă büntetett (12-16), majd Benyáts lőtte be a megítélt büntetőt. Az utolsó percben Mićić a ismét kétgólosra csökkentette a hazaiak hátrányát, és ezzel zárult a mérkőzés első félideje.

A második félidőre nem feltartott kézzel jött ki a Debrecen, de rendre csak egy gólra tudta megközelíteni az ellenfelet, ám Triffa továbbra is jól védett, s végül Szűcs a 38. perc végére kiegyenlített (20-20). Ám nem tartott sokáig az öröm, hiszen a brassóiak újra elhúztak négy góllal a 43. percre (20-24).

Ekkor Kiss Éva váltotta Triffát a debreceni kapuban, s bár védett egy-két ziccert, de a Loki-lányok nem találtak kapuba, és öt perc elteltével már mínusz öt volt az eredményjelzőn. Szűcs és Csáki becsapta az orosz légiós Szpirovát a kapuban, ám Barcan nem engedte, hogy a DVSC jobban megközelítse a Rulmentult (50. p.: 23-27).

Az elkövetkező öt percben ismét a hazai csapat támadott fel, s 28-29-re zárkózott fel, miközben Benyáts már a 8. gólját lőtte (sérülése után felépülve), Kiss Éva pedig jól védett. Szűcs négy és fél perccel a vége előtt kiegyenlített, ám gyorsan meg is szerezte második kiállítását (29-29). A románok nem tudták kihasználni előnyüket, sőt, Woo-t ki is állították.

Az 59. percben Nagy Ivett megszerezte a vezetést, de sajnos Szabót kiállították, Alexandrescu (a régi cornexis Gâscă) kiegyenlített, majd maradt a döntetlen eredmény a mérkőzés végére.