Elúszott a KEK is

2008. január 13. 15:51 © handball.hu

A Budapest Bank-FTC a Viborg HK otthonában lépett pályára a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. A találkozó tétje nem kisebb volt, mint a népligetiek KEK-szereplése, ami azonban nem jött össze.

Bajnokok Ligája, D-csoport, 6. forduló
Viborg HKBudapest Bank-FTC 39-30 (20-11)
Viborg Stadionhal, 1639 néző
Vez.: Hagen, Hallberg (SWE)

A Viborg góllövői: Rikke Skov 8, Grit Jurack 7, Ida Bjørndalen 6, Anja Althaus 5, Bojana Popović 5, Lene Lund Nielsen 2, Maria Fisker 2, Stine Bodholt Nielsen 2, Lina Rask Holm Nielsen 1, Nora Reiche 1
A Ferencváros góllövői (az EHF statisztikája szerint): Juhász Gabriella 11, Zácsik Szandra 7, Lucia Uhráková 3, Szamoránsky Piroska 3, Kovacsicz Mónika 2, Szucsánszki Zita 1, Kocsis Ágnes 1, Soós Viktória 1, Németh Csilla 1
Kiállítások: 2 perc; 4 perc

A Budućnost együttese tegnap Podgoricában kikapott a már biztos csoportelső Valcea ellen, így megtette a szívességet a magyar együttesnek, hogy Dániában esetleges pontszerzésével továbbjusson a Kupagyőztesek Európa Kupájának további küzdelmeibe.

A találkozó tétjét tökéletesen átérezve harcosan indított a Fradi, ám a kihagyott helyzetek ezúttal is megbosszulták magukat, s az onnan indított válaszokkal szemben Pastrovicsnak egy-egy ellen nem volt túl nagy esélye. A Viborg négygólos előnyt alakított ki magának, de a magyar védelemmel szemben még a klasszisaik is sok hibába futottak bele. 9-5-ről villámgyorsan 9-7-re zárkózott az FTC, majd sajnos emberhátrányba kényszerült, ami jelentősen megtorpantotta a csapatot.

Az ezután következő periódus is a vendégek bizonytalankodásáról szólt, s a 24. percre Popovic találatával már jelentős, nyolcgólos vezetést alakított ki a dán együttes (15-7). Ehhez nagy mértékben hozzájárult, hogy Katrine Lunde minden szögből fedte kapuját, s a Fradi-játékosok kikényszerített, ötlettelen lövéseikkel csak növelték önbizalmát. A viborgiak teljesen kinyitották védekezésüket, emiatt szaporodott meg a népligetiek góljainak száma, de a szünetre így is kilencgólos hátrányban maradt a magyar alakulat.

Pastrovics az első játékrészhez hasonlóan ezúttal is fogta az első viborgi büntetőt. Popovic negyedik góljával már tízre nőtt a hazaiak előnye (23-13). Az FTC szurkolóinak Zácsik és a két szélső, Juhász és Kovacsicz szerzett emlékezetes találatokat, melyekkel próbálták egyszámjegyűn tartani a hátrányt. A 40. percben Zsiga Gyula kapust cserélt, és játékba küldte Kocsist is. Skovék ellen viszont bármilyen taktikai húzás reménytelennek bizonyult. A dán védelemben a kilépő emberek zavarása megtette a hatását. Az utolsó tíz percre Katrine Lunde pihenőre vonulhatott, hisz a magyar támadásokkal szemben Gade is állta a sarat. A félidei kilencgólos hátrányt csak megtartani tudta a Ferencváros, ledolgozni viszont nem.

A Budapest Bank-FTC egy győzelemmel és öt vereséggel zárta a 2007/2008-as nemzetközi kupasorozatot, míg a Viborg HK csoportmásodikként továbbjutott a BL következő körébe. A Budućnost KEK-ellenfele a spanyol Akaba BeraBera lesz.