Egy pont is elég lenne a Fradinak

2008. január 11. 21:56 © handball.hu

A Bajnokok Ligája D-csoportjának pénteki találkozóján az Oltchim Vâlcea diadalmaskodott a Budućnost otthonában. Így eldőlt, egyetlen pont is elég lenne a Fradinak a KEK-ben való indulásra. Múlt vasárnap a Fradi segített a Viborgnak...

Ramona Maier
Bajnokok Ligája, 6. forduló, D-csoport
ŽRK Budućnost T-Mobile - CS Oltchim RM Vâlcea 21-32 (12-10)
Podgorica
Vez.: Guszeva, Vartanyan (RUS)

A Budućnost góllövői: Radičević 6, Damjanac 3, Dragutinović 3, Radović 3, Jovanović 2, Mladenović 2, Jovović 1, Orlandić 1
Az Oltchim góllövői: Ţăcălie 7(1), Maier 7(2), Stanca 5, Meiroşu 5, Beşe 4, Nechita 3, Lecuşanu 1

A 11 gólos különbség azonban csalóka képet sejtet a találkozóról, hiszen az Oltchim nem irányított végig: az első játékrészt éppenséggel a házigazdák zárták előnyben, a szünetben 12-10 volt az eredmény a Buducnost javára. A második félidőben azonban magukra találtak a román játékosok, a vendéglátók 10 perc alatt 7 gólt kaptak és egyet sem dobtak, úgyhogy lényegében itt el is ment a mérkőzés. Fontos megjegyezni, hogy az eredménytől függetlenül az Oltchim mindenképpen a D-csoport első helyéről jutott volna tovább. A Valcea legeredményesebb játékosai ezen a mérkőzésen Ramona Maier és Gabriela Tacalie voltak, egyaránt 7 góllal. (mediatica.ro)