Küzdeni tudásból jeles

2007. december 16. 14:02 © handball.hu

A világbajnoki bronzmérkőzésen Németország válogatottja Románia csapatával csapott össze. A németek hét-, majd hatgólos hátrányból felállva egyenlítettek, és a hosszabbításban diadalmaskodtak Bradeanuék felett.

Világbajnoki bronzmérkőzés

NémetországRománia 36-35 (11-18, 32-32)
Vezeti: Licis, Stolarovs (LAT)
Németország gólszerzői: Härdter 5, Jurack 12, Wörz 2, Müller 1, Reiche 1, Krause 6, Baumbach 8, Melbeck 1
Románia gólszerzői: Maier 9/5, Olteanu 1, Stanca 7, Luca 4, Meirosu 12, Lecusanu 2
Hétméteresek: 4/1, ill. 6/5
Kiállítások: 8, ill. 8 perc

A két csapat legutóbb öt nappal ezelőtt szerepelt egymás ellen a középdöntőcsoport utolsó körében, ahol a németek negyeddöntős taktikája miatt nyolcgólos román siker született (32-24).

A találkozón nem csak az érem sorsa volt a kérdés, hanem egy magyar érintettség miatt is izgulhattunk. A világbajnoki góllövőlistát ugyanis a meccsig a mi Görbicz Anitánk vezette 80 góllal, és őt már csak a németek klasszisa, Grit Jurack érhette utol, aki az eddigi összecsapásokon összesen 73 találatig jutott.

Jurack neki is látott hátránya leküzdésének, és az első 4 német gólból hármat írhatott magának. A románok lehetőség szerint támadásaik széthúzására törekedtek, és az így kialakított réseken már könnyebben fértek hozzá Englert kapujához (11. perc: 4-7). A németek a tavalyi Eb-bronzmérkőzéshez hasonlóan ezúttal is idegesen, sok hibával játszottak, és jól előkészített, de aztán kihagyott ziccereikkel maguk tették naggyá Dinut. Ivan mindent megtett azért, hogy Jurackot kiiktassa a támadásokból, Meirosu és Stanca pedig futószalagon gyártották a román gólokat. A német csapat tanácstalanságát jól jelzi, hogy a 24. percben, 9-14-es hátrányban Jurack büntetőt hibázott. A hajrában Emrich az 1. FC Nürnberg pénteken érkezett játékosát, Ania Röslert küldte a pályára Krause helyett, próbálkozott kapuscserével is, de egyik megoldása sem bizonyult átütő erejűnek. A szünetre így hétgólos román előny alakult ki.

A félidőt követően a németek bevetették Reichét, és az első játékrészben történt ütközés fájdalmai után ismét játékra jelentkezett Wörz. Tadici érthetően nem akart változtatni eddig kiválóan működő összeállításán. A német szövetségi kapitánynak viszont egy kényszerlépést kellett megtennie, miután egy szerencsétlen védést követően Woltering összerogyott kapujában, és még a kispad mellett fekve is percekig felülni sem bírt. Csapata viszont magához tért, és talán érte is harcolva a 42. percben Baumbach góljával kiegyenlített (19-19). Ettől viszont rákapcsoltak a románok, és alig hét perc alatt plusz hatra visszatornázták magukat (20-26). A találkozó 51. percében, Jurack nyolcadik találatával eldőlt a gólkirálynői cím sorsa is. A végjátékra visszaállt Woltering, és rögtön fontos védéssel segítette társait. A románok egygólos vezetésénél támadóhibát követtek el, Baumbach pedig kegyetlenül megtorolta ezt, így 32-32 után hosszabbítás következett.

Armin Emrich
Az első öt perc Woltering védésével, majd Jurack és Krause góljával telt, miközben a másik oldalról csak egy találat esett (Lecusanu által).

A térfélcsere után egy Krause-gól és egy Woltering-védés, míg a románoknál két Maier-találat következett. Aztán ismét Woltering és Krause tette a dolgát. Az idővel a végén rosszul sáfárkodó Románia együttese így üres kézzel térhetett haza.

A mérkőzés legjobbja Grit Jurack lett, aki csapata mai teljesítményéről a következőket nyilatkozta: "Az első félidei hibáinkat sikerült a szünetben beazonosítanunk. Miután visszatértünk a pályára, sokkal tudatosabban védekeztünk, ebben láttam a gyökerét magunkra találásunknak. A kiegyenlítésünk pedig egy akkora lelki pluszt adott nekünk, ami hajtott tovább egészen a végső győzelemig. "

Armin Emrich (Németország): Egy nagyon izgalmas bronzmeccset játszottunk. Mindkét csapatnak voltak hullámhegyei és -völgyei. A második félidő tizenkettedik perce után újrakezdődött a mérkőzés. Az ezután következett völgyet én sem értettem, de szerencsére a lányoknak helyén volt a szívük. Ennél nem is lehetett volna drámaibb a csata, így különösképp értékes a győzelmünk.

Gheorghe Tadici (Románia): Morálisan Románia tekinthető a meccs győztesének. Sok hibával játszottunk, de közel sem annyival, mint a játékvezetők, akik fontos pillanatokban inkább az ellenfelet segítették. Mindenképpen csalódást jelent nekünk ez a negyedik hely, de nagyon büszke vagyok a csapatomra.

A mérkőzést követő sajtótájékoztatót kisebb "incidens" törte meg: a német együttes zászlókkal, síppal-dobbal felszerelkezve vonatozott be a helyiségbe, ahol az újságírók tapsviharától kísérve éljenezte pironkodó szövetségi kapitányát.