Elsöprő román siker

2007. december 8. 19:13 © handball.hu

Dijonban a mai utolsó találkozón az ellenünk elért döntetlennel a középdöntőkörbe egy ponttal érkező, és azóta is annyival álló Spanyolország a csoportelsőség egyik fő esélyese, Románia ellen lépett pályára, és szenvedett 13 gólos vereséget.

Világbajnokság, M II. középdöntő csoport

SpanyolországRománia 19-32 (6-19)
Vezette: Rakytina, Tkachuk (UKR)
Spanyolország gólszerzői: Lopez Garmendia 2, Fernandez I. 2, Berenguel 1, Pinedo 1, Mangue 1, Castaneda 5, Ortuno 3, Fernandez M. 1, Arias 3
Románia gólszerzői: Maier 5, Gatzel 1, Ivan 2, Olteanu 5, Neagu 4, Bradeanu 3, Stanca 8, Vadineau 1, Lecusanu 3
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2
Kiállítások: 6, ill. 0 perc

A kezdeti botladozástól eltekintve a Románia gyorsan magára talált, és rá is tudta kényszeríteni akaratát ellenfelére. A tizenkettedik percre már négygólos előnyre tettek szert keleti szomszédaink (3-7), ebben nagy szerepe volt az ezen a világversenyen is brillírozó Dinunak. A félidő derekán már 3-9 volt az állás, és úgy tűnt, nagy okításban részesülnek a spanyolok, akik lábmunkával képtelenek voltak követni védekezésben a gyors románokat. Maier és társai a pozíciókat variálva teljesen összezavarták Duenas csapatát, védelmük pedig annyira áthatolhatatlannak bizonyult, hogy mindössze 6 (!) gólt kaptak. A Győr klasszisa, Aurelia Bradeanu három góllal segítette csapatát ezen játékrészben.

A szünet után mindkét kapuban vérfrissítés történt, és Románia esetében ez igaz volt szinte a teljes mezőnyre is. Meglepetésre a félidő első román találatára több mint tizenhárom percet kellett várni, miközben a spanyolok hármat is „összeserénykedtek” maguknak. Gatzel viszont meghozta csapattársainak a lövőkedvet. Hiába hajtotta csapatát Castaneda déli mentalitással, és szereztek nem egyszer szép gólokat, a hatalmas hátrányuk leküzdésére semmi esélyük sem volt a rutinos románok ellen. A spanyolok lelkesedésben ötösre, teljesítményileg azonban ennél jóval gyengébbre vizsgáztak.

A meccs legjobbjának Dijonban ma már másodszor egy kapust, Laminita Dinut választották.

Jorge Galarza (Spanyolország): Meglepett minket a mérkőzés, hiszen sokkal szorosabb találkozóra számítottunk, ám ellenfelünknél fantasztikusan védett Hutupan. A románok tökéletesen felkészültek a taktikánkból, és a gyors indításokat jól alkalmazták ellenünk.

Gheorghe Tadici (Románia): Az eddigi négy mérkőzésen látott védelmünkkel egyáltalán nem voltam elégedett, de ma végre nem csak a támadásaink tetszettek, így gyakorlatilag húsz perc alatt eldöntöttük a két pont sorsát. A második félidőben a cserejátékosoknak is lehetőséget adtam, hogy a többiek pihenni tudjanak a holnapi, magyarok elleni találkozóra. Kissé elszomorított, hogy ők negyedórán keresztül képtelenek voltak betalálni ellenfelünk hálójába, hiszen profi játékosokról van szó. Gratuláció illeti a spanyolokat, hiszen a nagy hátrányuk ellenére végig derekasan küzdöttek. Azt hiszem, jelenleg 70 százalékos formában van a csapatom. A magyarok elleni mérkőzés végkimenetelét illetően nem jósolnék, nem az eredmény a lényeg, hanem az, hogy a teljesítményünkön tovább tudjunk javítani.