MK: Már csak egy hely kiadó

2007. november 14. 20:43

Újabb mérkőzést játszottak le a Magyar Kupa negyedik fordulójában. A korábban már továbbjutott hat együtteshez a mai egyetlen mérkőzésen csatlakozott a Füzesabonyból 17 gólos győzelemmel távozó Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn csapata.

Fotó: dvsckezilabda.hu Czeglédi Zsolt
Fotó: dvsckezilabda.hu
Czeglédi Zsolt
Magyar Kupa, 4. forduló

Fenstherm-Füzesabonyi SC - Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn 21-38 (10-21)
Füzesabony, 350 néző
Vezette: Koralovszki, Szabó
Füzesabony: Galambossy, Szabó és Székely (kapusok), Kánya 7 (3), Molnár 3 (3), Bak 2, Erdélyi 2, Lukács 2, Sári 2, Bahrim 1 (1), Kárpáti 1, Ürmös 1, Atkári, Gaál. Vezetőedző: Atkári Lajos.
Cornexi: Fekete és Djeric (kapusok), Bernataviciute 7 (1), Vaszari 5, Emberovics 4 (1), Kamper 4 (1), Kovács 4, Tápai 4, Mayer 3, Vijunaite 3, Lévai 2 (1), Trishchuk 2. Vezetőedző: Vura József.
Hétméteresek: 7/10 (Kánya kettőt, Bahrim egyet hagyott ki), ill. 4/7 (Tápai, Lévai és Emberovics hagyott ki egyet-egyet)
Kiállítások: 12, ill. 10 perc

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 10. perc: 4-5, 15. perc: 5-9, 20. perc: 6-13, 25. perc: 8-17, 35. perc: 11-24, 40. perc: 12-25, 45. perc: 15-29, 50. perc: 17-31, 55. perc: 19-33

Vura József, a Cornexi vezetőedzője:
„A célunkat elértük: könnyedén túljutottunk a lelkes füzesabonyi csapaton. Egy félidő jó játékkal simán hoztuk a kötelezőt. Mindenki közel egyforma időtartamot volt a pályán. Balogh Beát és Szrnka Hortenziát viszont tudatosan kímélem, ezért pihentettem őket a hétvégi meccsünk előtt. Ziát azért, mert jövő héten megműtik a térdét, BB-nek viszont a sarka fáj, és ugyan tudta volna vállalni a játékot, de Angéla megoldotta a feladatot a jobbszélen. Az első félidőben már tíz góllal elmentünk, ezért a második félidőben majdnem egy komplett sort cseréltem, és így is tudtuk növelni az előnyünket. Sok néző volt, akik nagyon lelkesen szurkoltak.”

Emberovics Míra, a Cornexi átlövője:
„Ez volt az első felnőtt szereplésem Cornexi színekben. Nagyon örülök neki, hogy pályára kerülhettem, jó élmény volt számomra. Mi fiatalok ezen a meccsen eleve sokkal több lehetőséget kaptunk, amivel úgy gondolom, sikerült élnünk.
Kicsit érdekesen alakult a debütálásom, mert rögtön kaptam egy kétperces kiállítást, ami szerintem nem volt jogos. Aztán kihagytam az első helyzetemet, de utána sikerültek a lövéseim. Sokat segítenek a csajok abban, hogy túllendítsenek a holtpontokon, ha valami nem sikerül. Kellenek ezek a bíztatások. Ezért nem is csüggettem, amikor nem ment be az első lövésem, viszont bement utána a többi. Szerencsére nem izgultunk annyira, mivel nem volt akkora a teher, mint egy komoly bajnoki mérkőzésen. Mindenképpen egy jó lehetőség volt, hogy megmutassuk, mit tudunk.”

Presstige Média

Korábban:

Csömör KSK - Dunaferr NK 21-43 (9-23)

A lelkes hazaiak természetesen abban bíztak, hogy sikerül valamelyest megnehezíteniük a Dunaferr dolgát, ám mint azt Imre Vilmos elárulta, erre nem volt esélye a csömöri egyletnek. A piros-fehérek ugyanis már a mérkőzés elején a kezükbe vették az irányítást, s pillanatok alatt meglógtak ellenfelüktől (2-10). Imre gárdája remek védekezésének köszönhetően nem hagyta gólhoz jutni a házigazdákat, ráadásul felállt fal elleni támadójátékban, valamint lerohanásokban is remekeltek Lovászék, akik már az első félidő végére tetemes, tizennégy gólos előnyt harcoltak ki maguknak (9-23).
A második felvonásban sem változott sokat a játék képe, még annak ellenére sem, hogy Imre Vilmos alaposan felforgatta csapatát, s sokkal többet játszhattak azok, akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak. A "cserecsapat" is kiválóan tette a dolgát, s ahogy az első félidőben, ezúttal is hatalmas különbség volt a két együttes között, melynek leginkább a csapatot elkísérő Dunaferr-drukkerek mellett a vezetőedző örült leginkább. A végig sima és sportszerű találkozót végül 43-21 arányban nyerte a Dunaferr, mellyel természetesen bejutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

Forrás: dferrhandball.com

Fotó: Zsoldos Balázs
ASA-Hódmezővásárhelyi NKC - Uniqa-Vasas 32-28 (15-14)

ASA-Hódmezővásárhelyi NKC SE: Vörös - Földes 3, Nikolayenko 9, Gerstmár 1, Borbély 1, Jenőfi 4, Koroknai.
Csere: Wolf 8, Sipos, Fülöp 1, Szepesi 5, Takács, Jókai.
Edző: Rapatyi Tamás.
Uniqa-Vasas: Guiu - Sterbik, Kuprichenkova 5, Nagy 6, Gaál 2, Lőw 3, Balog 6 (4).
Csere: Tothova, Kószó (kapusok), Fehér 2, Kovács 1, Roszinszki 2, Szeberényi 1, Szalontai.
Edző: Papp György.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Végleg kiállítva: Sipos Krisztina (HNKC)
Hétméteresek: 0/0, ill. 6/4

Borzalmasan kezdte a Magyar Kupa nyolcaddöntőjét a vásárhelyi csapat, hiszen hét perc elteltével 6-1-es vendégvezetés állt az eredményjelzőn. Sem támadásban, sem védekezésben nem tudtak eredményesen játszani Rapatyi Tamás tanítványai, már-már félő volt, hogy a Vasas a bajnoki mérkőzés után újra borsot tör a HNKC orra alá. Rapatyi Tamás előbb Wolf beállításával, majd időkéréssel próbált változtatni a helyzeten. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen Nikolayenko vezetésével – és első félidei 6 találatával – a 23. percre kiegyenlítettek a hazaiak. Érdekesség, hogy az általában a padon kezdő Vörös Henrietta ezúttal kezdőként kapott helyet a csapatban, amit az egész mérkőzésen nyújtott játékával meg is hálált. Két másodperccel a félidő vége előtt még döntetlen állt az eredményjelzőn, ám Wolf Alexandra nagyszerű helyzetfelismerésének és 15 méterről megeresztett erős lövésének köszönhetően végül 15-14-es hazai sikerrel vonulhattak az öltözőbe a csapatok.
A második félidőben már kijött a két csapat közötti különbség, a Vasas a 37. percig nem tudott betalálni Vörös kapujába, ekkor már 19-14-re vezettek a hazaiak. A 400 néző nagyszerű hangulatot teremtett a Hódtóiban, a magabiztos vezetés birtokában pedig – Abramovich kapuson kívül – mindenki pályára léphetett a mérkőzésen. Az utolsó negyed órában főleg Szepesi volt elemében, aki néhány hibája mellett ötször eredményes volt – végül az ő kínaiból szerzett találatával alakult ki a 32-28-as végeredmény.