Kikapott a Fradi

2007. november 11. 14:55 © handball.hu

Hétgólos vereséget szenvedett a Ferencváros a Bajnokok Ligája D-csoportjának Viborg elleni mérkőzésén a Népligetben.

Bojana Popović
BL, D-csoport, 3. forduló
Budapest Bank-FTC - Viborg HK 30-37 (14-18)
Népliget, 1000 néző
Vez.: Karlubik, Struhár (szlovákok)

FTC: Pastrovics Melinda - Kovacsicz Mónika 4, Soós Viktória 1, Szucsánszki Zita 2, Lucia Uhráková 4(1), Zácsik Szandra 1, Juhász Gabriella 4(1). Cserék: Szamoránsky Piroska 7, Ilyés Annamária 2, Szamoránsky Anikó, Kocsis Ágnes, Németh Helga 5. Vezetőedző: Zsiga Gyula
Viborg: Katrine Lunde Haraldsen - Ida Bjørndalen 3, Nora Reiche 1, Grit Jurack 8, Lene Lund Nielsen 5, Bojana Popović 11, Gitte Aaen 2. Cserék: Louise Bager Due (kapus), Lene Thomsen 1, Christina Roslyng Christiansen 6(1), Lina Rask, Stina Nielsen. Vezetőedző: Tomas Ryde
Hétméteresek: 2/5 (Uhráková, Juhász és Szucsánszki hagyta ki /Lunde Haraldsen védte/); 1/1
Kiállítások: 8 perc (Szucsánszki, Kovacsicz, Uhráková, Ilyés); 16 perc (Reiche, Reiche, Rask, Jurack, Bjørndalen, Roslyng Christiansen, Jurack, Thomsen)
Időkérések: 29'39" (14-18), 50'26" (23-30); 25'29" (11-15), 57'00" (29-33)
A mérkőzés: 5. p.: 3-4, 10. p.: 5-7, 15. p.: 7-9, 20. p.: 10-11, 25. p.: 11-15, félidő: 14-18; 35. p.: 16-24, 40. p.: 19-27, 45. p.: 21-28, 50. p.: 23-30, 55. p.: 27-33

Németh András, a Ferencváros volt vezetőedzője a helyszínen tekintette meg a mérkőzést, amelyen a vendégcsapat Popovićnak köszönhetően rögtön kezébe vette az irányítást (1-3), azonban Lucia Uhráková egymás után háromszor vette be Lunde Haraldsen kapuját, és ezzel beindította a Fradi-motort. Jurack és Popović úgy játszott, mintha hosszú ideje összeszokott párosként működne együtt, s eközben az FTC lányai kikényszerített szituációkig húzták támadási idejüket.

Grit Jurack
A 19. percben Nora Reiche már a második kétperces büntetését kapta. Kiélezett helyzetekben Ilyés kétszer is megbízható megoldást jelentett, a túloldalon viszont Jurackot egyszerűen képtelenek voltak fogni a hazai védők. A 25. percben 11-15-ös Viborg vezetésnél Lunde hárítani tudta Uhráková büntetőjét, ezzel újabb lendületet adott csapatának, amely már hat gólra is tudta növelni előnyét (11-17). A Fradi-szív azonban szerencsére helyén volt, így kissé felzárkóztak a szünetre (félidő: 14-18).

Lene Lund Nielsen
A szünet után ismét az ellenfél percei következtek, és egy 0-3-as periódust produkálva stabilabbá tették előnyüket. A hazaiak védőfala továbbra is simán átjátszható maradt, a gólgyártásban pedig főként csak a szélsőikre, valamint Szamoránsky Piroskára számíthattak a népligetiek. 19-27-nél kettős emberhátrányba került a Viborg, de Katrine Lunde még ilyenkor is ki tudta segíteni társait. Szerencsére kapusfronton a második félidőre a Ferencváros is fel tudott nőni ellenfeléhez: bár nem volt előtte hatásos védőfal, Pastrovics mégis fontos pillanatokban fogott ziccereket.

C. Roslyng Christiansen
Az egykori viborgi játékos Németh Helga beállítása kiváló taktikának minősült, és az ő lendülete is kellett ahhoz, hogy a múlt heti, Valcea elleni feltett kezes mentalitás ezúttal ne legyen úrrá a lányokon. Helga mind a gólszerzésből, mind társai helyzetbe hozásából kivette a részét, íhy négy gólra felzárkózott a Fradi (29-33). A meccs zárásaként a balszélső Roslyng Christiansen két szép akciógólját nézhette az ennek cseppet sem örülő hazai közönség.

A hatgólos Christina Roslyng Christiansen így nyilatkozott a DR.nek:
Úgy gondolom, hogy ma saját magunkat kellett legyőznünk. Jól kezdtük a mérkőzést, de mikor már a kezünkben volt az irányítás, többször is megremegett a kezünk. Sajnos még messze vagyok a régi formámtól. Ez egy olyan feladat, amin dolgoznunk kell, de úgy érzem, a rutinom nagyon sokat segít. S nem mellesleg ehhez még néhány taktikai elemünket is el kell sajátítanom.