Ellentétes játékrészek

2007. november 9. 16:30 © handball.hu

Ha csak a végeredményt nézzük, tulajdonképpen jól teljesített a Krim Csehovban a Zvezda vendégeként a BL 3. fordulójában. Ám az 1. félidőben egyértelmű volt a hazai csapat előnye, amely nagyban hozzásegítette Trefilov lányait a győzelemhez. A 2. játékrészben a vendégek sokat faragtak hátrányukból, de nyerni már nem engedte őket a Poljenova-vezette orosz társulat.

BL, B-csoport, 3. forduló
HK Zvezda Zvenyigorod - RK Krim Mercator 36-31 (22-7)
Csehov, 2200 néző
Vez.: Sołodko, Sołodko (lengyelek)

Zvezda: Szajdova - Krannyih 2, Andrjusina 6, Poltorackaja 6, Sipilova 3, Karejeva 3, Dmitrijeva 5. Cserék: Parfenova (kapus), Poljenova 8(5), Romenszkaja 1, Vjahirjeva 1, Vetkova, Jakovleva 1
Krim: Stefaniąin - Jacenko 1, Freąer 5, Lekić 5, Argenti 1, Kindl 1, Zrnec 1. Cserék: Pandžič, Alizar (kapusok), Derepasko 2(2), Varlec 1, Hrnjič 6, Irman 4, Oven 4
Hétméteresek: 5/6 (Poljenova hagyta ki); 2/3 (Lekić hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc (Andrjusina, Poljenova, Vjahirjeva, Vetkova); 18 perc (Argenti, Varlec, Zrnec, Lekić, Jacenko, Argenti, Oven, Oven, Lekić)
Időkérések: - , 44'32" (31-20); 13'53" (8-4), -
A mérkőzés: 5. p.: 1-3, 10. p.: 6-4, 15. p.: 9-4, 20. p.: 14-6, 25. p.: 18-7, félidő: 22-7; 35. p.: 27-10, 40. p.: 31-14, 45. p.: 31-21, 50. p.: 32-22, 55. p.: 33-26

A Krim egyáltalán nem szeppent meg a mérkőzés kezdetén, s rögtön 3-0-ra, majd 4-2-re is vezetett, azonban a Zvezda ellen majd' tíz percen keresztül nem tudott gólt szerezni, Szajdova a kapuban brillírozott, a másik oldal pedig egyre jobban elhúzott a vendégektől (14. p.: 8-4).

Bojan Čotar időkérése sem segített sokat Kindléknek, hiszen Poltorackaja és Poljenova tovább ontotta góljait, a Krim pedig tovább növelte az addig is felhalmozott kiállításait, s az utolsó negyed órában a 13 orosz gólra csak 3 szlovén válasz érkezett (félidő: 22-7).

A második félidő elején - tíz perc elteltével - a Zvezda már 17 góllal vezetett, s ekkor a ljubljanaiak védekezése megtáltosodott, s 6-0-s szériát termelt magának a szlovén csapat (44. p.: 31-20). Jevgenyij Trefilov időkérése mit sem számított, a Krim betette a hetediket is, és csak ekkor tudott gólt lőni az "orosz válogatott".

Úgy tűnt, a Zvezda ellazult, s a lelátóról figyelte a mérkőzést. Szajdova helyett Parfenova érkezett az orosz kapuba, a Krim pedig tovább közeledett ellenfeléhez, s néhány perccel a meccs vége előtt már csak négygólos hátrányban volt (58. p.: 35-31).

Időhiány miatt azonban a Zvezda került ki győztesen a küzdelemből, és ezzel újabb két pontot szerezve vezetik a B-csoport tabelláját.