Nyert a Vác a Vasas ellen

2007. november 3. 7:45

A 9. forduló egyetlen pénteki találkozóján a Váci NKSE hazai pályán győzött a Vasas ellen.

Szilágyi Anett
NBI, 9. forduló

Váci NKSE - Uniqa-Vasas 30-27 (12-13)
Városi spcs., 600 néző
Vezette: Bonifert Ferenc,Oláh Viktor
A Váci NKSE gólszerzői: Szilágyi Anett 6, Gerstmár Szilvia 6(3), Farkas Veronika 6, Veszeli Judit 6(2), Orbán Adrienn 3, Ábrahám Szilvia 2, Bagócsi Barbara 1
Az Uniqa-Vasas gólszerzői: Gaál Adrienn 6, Balog Beáta 5(1), Kuprichenkova Olga 5, Nagy Krisztina 4(1), Sterbik Andrea 3, Pollakova Alzbeta 3, Lőw Andrea 1
Kiállítások: 8 ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5 ill. 3/2

A mérkőzés előtt ezüst- és aranyfokozatú támogatók számára nyújtottak át okleveleket, majd a Váci Napló ajándékkosarát a Kiskunhalas elleni teljesítményéért Juhász Edina vehette át.

A hangulathoz illően jól kezdtek a mieink a meglepően teli lelátók előtt. Már négy góllal is vezettek a váciak, amikor az első félidő második felére összeállt az angyalföldiek védekezése. A szünetig aztán ezért látványosan szenvedtek a váciak támadásban, miközben a vendégek fordítani tudtak.

A folytatásban az egygólos Vasas-fórokat rendre egalizálni tudták a hazaiak, de a vezetést a sok hiba miatt sokáig nem sikerült átvenni. Egészen 23-23-ig folyt az "egy oda - egál - egy oda" szendvics, majd az utolsó percben a lelkes közönség által hajtott váciak végre átvették a vezetést. Fáradni látszottak a vendégek, míg nálunk a kulcsemberek fontos gólokat szerezve segítették csapatunkat. A mindvégig roppant szoros csata nagy izgalmakat hozott. A Vasasnál néhány kiemelkedő teljesítményt láthattunk, míg a mieinknek kamatozott a jobb erőnlét. Így végül sikerült a nagyon fontos pontokat itthon tartani.
A váci gólszerzők: Farkas, Szilágyi 6-6; Veszeli 6(2); Gerstmár 6(3); Orbán 3; Ábrahám 2; Bagócsi 1. A Vasas legeredményesebb gólszerzője Gaál volt féltucat találattal.

Kenyeres József: Jó volt végre hosszú idő után lelkes közönségünk előtt játszani. A kézilabdában nagyon fontos szegmens az eredményes meccsvégjáték. Ma ez nekünk sikerült jobban, ezzel sikerült a fontos győzelmet megszereznünk.

A bajnokságban most január elejéig szünet következik a váciak számára. A kupasorozatban még vár az együttesre a szerdai békéscsabai találkozó a legjobb nyolc közé kerülésért.

Forrás: vac.hu