NBI: nehezen nyert a Vasas

2007. október 26. 20:10

Három mérkőzést rendeztek ma a hazai bajnokság nyolcadik fordulójában. A Goldberger fontos győzelmet aratott Békéscsabán, a Dunaferr pedig hazai pályán verte magabiztosan a Vác csapatát. A Vasas is otthon játszott a Kiskunhalas ellen, és a félidei hatgólos vezetésből a végére egy maradt.

Kordyuk: 13 gól
NBI, 8. forduló

Uniqua-Vasas - Kiskunhalas NKSE 34-33 (17-11)
Fáy utca, 400 néző
Vezette: Horváth, Marton
Az Uniqua-Vasas gólszerzői: Pollakova 9, Balog 8(7), Nagy 7, Kuprichenkova 3, Sterbik 3, Lőw 2, Kolos 1, Gaál 1
A Kiskunhalas NKSE gólszerzői: Kurgyis 8, Rábai 6, Tóth 5, Hodosi 5, Zámbó 4, Kósa 2, Csendes 1, Micskó 1, Virág 1
Kiállítások: 8 perc ill. 8 perc
Hétméteresek: 11/7 ill. 6/5

Papp György vezetőedző ezúttal így értékelt:

"Nagyon jó első félidőt produkáltunk. Magabiztosan szűrtük meg az ellenfél támadásait, ha pedig mégis a kapunk elé kerültek, Guiu - összhangban a védősorral - remekül hárított. Elöl is rendkívül hatékonyan játszottunk, átlövőink nagy biztonsággal értékesítették helyzeteiket, megszolgált volt a hat gólos előnyünk.

A második játékrészt a biztos vezetés tudatában, talán túlságosan nyugodtan kezdtük, a védekezésünk közel sem volt olyan mint a mérkőzés első szakaszában. Szerencsénkre, viszonylag hamar sikerült a hullámvölgyön túljutni, állandósítottuk öt-hat gólos vezetésünket.
A végjáték érdekesen alakult szinte minden játékelemben egyre gyengébben teljesítettünk. Kiállítások, eladott labdák, technikai hibák okozták végül, hogy szoros, egy gólos győzelem lett "csak" a vége.

Fontos győzelem volt ez, és nagyon örülünk neki. Az utolsó pár perctől eltekintve elégedett vagyok a csapat teljesítményével, csupán a belső védekezésünkben éreztem néha bizonytalanságot. Pollakova kilenc akció góljával a mezőny legjobbja volt, de Nagy Krisztina sem sokkal maradt el tőle.

Következik egy újabb közvetlen rivális, jövő héten a Vác otthonába látogatunk, készülünk a pontszerzésre."

Forrás: vasassc.hu

Dunaferr NK - Váci NKSE 33-21 (18-11)
Dunaújváros, Dunaferr sportcsarnok, 900 néző
Vezette: Natkai, Szalay
A Dunaferr NK gólszerzői: Ferling 11(3), Mörtel 7, Borbás 4, Vincze 4, Gáspár 2, Laluska 2, Lovász 2, Sopronyi 1
A Váci NKSE gólszerzői: Szilágyi 4, Veszeli 4(2), Farkas 3, Bagócsi 3, Ábrahám 3, Orbán 2, Rózsa 1, Schmidt 1
Kiállítások: 4 ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3 ill. 5/2

A biztos és fölényes győzelem reményében fogadta a Dunaferr NK nőikézilabda-csapata a Vác gárdáját. A papírforma alapján egyértelműen a mieink voltak a találkozó esélyesei, s Imre Vilmos vezetőedző sem kertelt a meccs előtt: bombabiztos diadalt várt tanítványaitól.

A mérkőzés azonban finoman szólva sem úgy kezdődött, ahogyan azt elterveztük, ugyanis együttesünk meglehetősen langyos tempóban indította a játékot. Ennek is köszönhetően egymás után maradtak ki a dunaújvárosi próbálkozások, s mivel a vendégek nem tették meg ezt a szívességet a túloldalon, az 5. percben 0-3 állt az eredményjelző táblán - nem ide.

Azonnal időt is kért Imre Vilmos, s dorgáló szavai hatottak is a lányokra, akik összekapták védekezésüket, s a sorozatban szerzett labdákból jól indulva, alig három perc alatt egyenlítettek, majd a 10. minutumra már kétfás vezetéshez jutottak (5-3). Ezúttal Kenyeres Józsefen volt az időkérés sora, amivel legalább annyit elért, hogy stabilizálni tudta együttese játékát – sőt, Juhász újabb védései, valamint Szilágyi góljai után ismét egyenlő állás miatt szomorkodhattak az újvárosi drukkerek (8-8).

Szerencsére nem sokáig, mert egy pillanat alatt óriásit változott a játék képe. Együttesünk továbbra is nagyon határozottan és jól védekezett, ráadásul a bosszantó technikai hibák száma is nagyot csökkent, s ez éppen elég volt ahhoz, hogy sikerüljön meglógni a lelkes váciaktól. Főleg Ungureanu kapus parádézott, de alaposan kivette a védekezésből a részét Gáspár Gabriella is, aki valósággal "leszedte" a pályáról az ellen legveszélyesebb játékosát, Veszeli Juditot.

A váci kapu előtt Ferling Bernadett játszott hiba nélkül, s sorozatban szerzett góljai után egyszerre örülhetett és nyugodhatott meg a hazai publikum – ugyanis a 25. percre eldőlni látszott a találkozó (16-10). A hátralévő pár minutumban sem változott igazán a játék képe, s bár egy-két hiba továbbra is becsúszott a mieink játékába, végül 18-11-es, megnyugtató előnnyel mehettünk a félidei pihenőre.

A második félidő elejére már sokkal jobban odafigyelt csapatunk, így alig telt el három perc, mikor már megvolt a "tíz közte" (22-12).

A folytatásban inkább a kapusok és a védelmek remekeltek mindkét oldalon, így túl sok gól nem született. Elég volt azonban pár percnyi kihagyás, s a vendégek azonnal csökkentettek hátrányukon, de a csereként beállt Knezovic kapus, valamint Vincze és Mörtel szinte azonnal gondoskodtak arról, hogy még eszébe se jusson a váciaknak a felzárkózás gondolata (29-17).

A mérkőzésből hátralévő bő tíz percben már felváltva szerezték góljaikat az együttesek, így Imre Vilmos csapata végül Erdősi személyében nemcsak újoncot avatott a csapatban - de megszerezte a várt-remélt fölényes győzelmet is: 33-21 arányban nyerte újabb bajnokiját a csapat, mégpedig a látottak alapján ilyen arányban is teljesen megérdemelten.

Forrás: Dunaújváros Online

City-Line Békéscsabai ENKSE - Óbudai Goldberger SE 26-27 (15-15)
Békéscsaba, Városi sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Bonifert, Oláh
A City-Line Békéscsabai ENKSE gólszerzői: Herr 5, Szekeres 5, Takács 5(5), Vincze 3, Tóth 2, Kelemen 2, Forczek 1, Hajduch 1, Such 1, Cifra 1
Az Óbudai Goldberger SE gólszerzői: Kordyuk 13(4), Matus 8(3), Selenka 3, Vakarcs 2, Rummer 1
Kiállítások: 12 ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/5 ill. 10/7

Küzdeniakarás és szerencse. E két szóval foglalta össze Kerékgyártó Zsolt, a Goli szakvezetője azt, minek tulajdonítható a bravúros győzelem. Az előbbit különösebben nem kell magyarázni, ami pedig az utóbbit, a szerencsét illeti, abból most bőségesen kijutott a Goldbergernek. Az első félidőben többnyire a hazaiak vezettek, ám a szünetre mégis 15-15-ös döntetlennel mentek pihenőre a csapatok. A második játékrészben már inkább felváltva volt az előny hol az egyik, hogy a másik félnél, a hajrá pedig egészen drámaian alakult. Három perccel a vége előtt háromgólos előnyhöz jutott a Goli, ám egy kiállítás miatt a vendéglátóknak sikerült ledolgozniuk a hátrányt. Azonos létszámnál ismét Kerékgyártó Zsolt játékosai szerezték meg a vezetést, ám volt hátra még harminc másodperc, amikor a békéscsabaiakhoz került a labda, akik lerohanással próbálkoztak, aminek meg is lett az eredménye: négy másodperccel a lefújás előtt hétmétereshez jutottak, amit azonban csúnyán mellé lőttek.

- Ezért mondtam, hogy szerencse is kellett ehhez a sikerhez, de azt gondolom, hogy a lányok nagyon megdolgoztak ezért a két pontért, akartak, küzdöttek aminek meg is lett az eredménye – elemezte a látottakat a szakvezető, aki szerint a győzelem értékét az is növeli, hogy az együttes két stabil szélsőjére, Buraira és Barossra sérülés miatt nem számíthatott. A Goliból a 13 gólt szerző Korgyuk és a 8 gólos Matus emelkedett ki – legalábbis ami az eredményességet illeti -, ám természetesen mindenki hozzátette a magáét a 27-26-os győzelemhez.

Forrás: Óbudai Sport