Idén is az oroszoké a Világkupa

2007. október 21. 19:06 © handball.hu

Az elmúlt két világbajnokság győztese közti Világkupa-döntő kevesebb izgalmat hozott, mint a skandináv bronzmeccs. Oroszország győzelme egy percig sem volt kétséges a Nicolas kapust nélkülöző Franciaország ellen. A mérkőzés után kihirdették a torna All Star csapatát is. Göntér Zsuzsanna helyszíni beszámolója.

Liudmila Postnova
GF Világkupa, döntő
Oroszország - Franciaország 30-24 (17-12)
Århus, NRGi Arena

Oroszország: Postnova 6, Vyakhireva 5, Shipilova 3, Uskova 3, Levina 3, Turey 3/1, Kareeva 2, Dmitrieva 2, Polenova 1, Andryushina 1, Bliznova 1
Franciaország: Herbrecht 8/2, Pecqueux-Rolland 5, Tounkara 3, Pineau 3, Wendling 2, Guehl 1, Dembele 1, Cano 1

A mérkőzés első 20 percében felváltva estek a találatok, mindkét csapat kiválóan védekezett és igyekezett gyors kézilabdát játszani. Francia oldalon Herbrecht, orosz részről Posztnova átlövő teljesítménye érdemelt dícséretet. Néhány Szuszlina bravúrnak és szélsőik góljainak köszönhetően (Vyakhireva es Turey is többször eredményesek voltak) először tudott az orosz csapat többgólos előnyre szert tenni.

Érezve, hogy csapata hullámvölgybe került, Krumbholz ki is kérte idejét a 23. percben (14-12), ám a félidő hátralévő részében minden támadasuk elhalt a kitűnően védekező orosz falon. A blokkolt lövésekből és Szuszlina védéseiből gyors ellentámadasokat tudtak vezetni, így a szünetre mar ötgólra duzzadt az orosz válogatott előnye (17-12).

A második félidőben is csupán Herbrecht és Pecqueux-Rolland tartotta a lelket a franciákban, közben az oroszok sorra lőtték jobbszélről (Uszkova) a gólokat Amandine Leynaudnak, így magabiztosan őrizték az 5-6 gólos előnyüket (47. perc: 26-21).

Az utolsó szakaszban az oroszok mar nem siettették a játekot, a franciáknál pedig hiányzott az összhang, sok pontatlan passzal játszottak és nem tudtak megújulni. Az orosz kapuban Szuszlina utan Szidorova is parádézott, a másik oldalon nagyon hiányoztak Nicolas bravúrjai, aki nem lépett pályára ezen a mérkőzésen (az Ikasttal kötött megállapodas értelmében neki is hárommeccsnyi szereplési lehetőség jutott a Világkupán a norvég játékosokhoz hasonlóan). A döntő végkimenetele egy percig sem volt kétséges, Oroszország 30-24-re győzött és ezzel megvédte címét.