A visszavágó csak formalitás

2007. október 5. 23:43

A várakozásoknak megfelelően kiütéses győzelmet aratott a Dunaferr csapata az EHF-kupa második fordulójának első mérkőzésén Dunaújvárosban. Imre Vilmos tanítványai 32 góllal bizonyultak jobbnak az azeri Garadag Baki gárdájánál.

Ferling eredményesen irányított
EHF-kupa, 2. forduló, 1. mérkőzés
Garadag HC Baki- Dunaferr NK 14-46 (9-24)
Dunaújváros, 800 néző
Vez.:

Dunaferr: Ungureanu - Lovász 3, Laluska 2, Ferling 7, Balogh 4, Mörtel 6, Vincze 7. Cserék: Knezovic (kapus), Berta 2, Gáspár 5, Sopronyi 6, Borbás, Pigniczki 3, Gábor E 1. Edző: Imre Vilmos

A könnyed győzelemben bízva várta csapatunk az EHF-kupa második fordulóját, s a bizakodásra minden oka meg is volt a mieinknek, mert az azeri Baki gárdája finoman szólva sem tartozik az európai élvonalba.

Ismerkedés, majd robogás

Már az első támadásból gólt szerzett csapatunk (Laluska szerezte idei első kupagólunkat), majd két újabb piros-fehér találat után örülhetett az újvárosi publikum. A kezdeti elfogódottságot azonban hamar levetkőzték a vendégek, s pár hazai hibát kihasználva lassan megkezdték a felzárkózást (4-5). Szerencsére csak eddig tartott a lelkes, de nem túl képzett azeri gárda lendülete, mert a folytatásban már csak egy csapat volt a pályán, s azok nem ők voltak.

A vendégeknek egyre nagyobb gondot okozott a dunaújvárosi védelem áttörése, míg a mieink Mörtel és Ferling találataival egyre inkább meglógtak ellenfelüktől, s a félidő derekán már öt gól előnye volt Imre Vilmos csapatának (5-10).

A játékrész második fele már egyértelműen a mieinkről szólt, hiszen csapatunk sorozatban szerezte góljait, s bár olykor-olykor a Baki is betalált, osztálykülönbség volt a két csapat közt. Vincze, Ferling és Gáspár valóságos gólparádét rendezett, így már az első játékrészben eldőlt a továbbjutás kérdése (9-24).

Más súlycsoport

A második felvonásban kapust cserélt Imre Vilmos, s Sanela Knezovic ezt bravúrok sorozatával hálálta meg. A vendégek nyolc percen keresztül csak egyszer voltak képesek bevenni a hazai kaput, míg a mieink ezt hatszor is megtették a túloldalon, így a negyvenedik perchez érve már megvolt a "húsz közte" (10-30).

A hátralévő időben valóságos dunaújvárosi örömjátékot láthattak a kilátogató drukkerek, ugyanis csapatunk valósággal átgázolt ellenfelén, s bár egy-két kihagyott ziccer miatt azért bosszankodhattunk is, ekkor már csak az volt a kérdés, hogy harmincon belül maradnak-e az egyre inkább fáradó azeri lányok.

Végül ez sem sikerült az egyébként szimpatikus kiscsapatnak, mert a mieink végig maximálisan koncentrálva ütötték ki ellenfelüket (14-46), így a holnapi visszavágó puszta formalitásnak tűnik, mert a lényeges kérdések már ma eldőltek.

Forrás: dunaferrhandball.com