A Metz ellen is nyert a Győr

2007. szeptember 30. 18:44 © handball.hu

A félidei háromgólos vezetést a meccs végére is megőrizte a Győri Audi ETO a francia HB Metz csapata ellen, így a hétvégén mindhárom találkozója után győztesen hagyhatta el a pályát a zöld-fehér gárda, és a Bajnokok Ligája főtáblájára jutott.

Bajnokok Ligája-selejtező, 1. csoport

Győri Audi ETO – HB Metz 30-27 (15-12)
Győr, 1400 néző
Vezette: Geipel, Helbig (GER)
A Győr gólszerzői: Tomori 1, Dokics 2, Vérten 3, Mravíkova 3, Szölösi 1, Temes 3/2, Bradeanu 10, Hornyák 1, Spiridon 1.
A Metz gólszerzői: Kysucanova 6/4, Guehl 3, Kanto 4, Francois 2, Poznarova 2, Piejos 5, Wendling 4, Horacek 1.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4

Ismét Görbicz Anita nélkül kezdte a csoport rangadójának kikiáltott mérkőzést a Győr, amelyen csaknem teltháznyi szurkoló szorított kedvenceiért. Ennek ellenére az ETO hatalmas iramot diktált, és hamar átvette az irányítást (8. perc: 6-4). Az évtizedek óta a Metz-ben szereplő Isabelle Wendling összeszedte magát, és több szép találatával járult hozzá a franciák felzárkózásához (15. perc: 9-8). Ezt követően hatalmas fejetlenség uralkodott a pályán, amelyet csak Pálinger Kati látott át, ugyanis többször is bravúrosan hárította a franciák ziccereit. A félidő vége előtt pár perccel Katarina Mravíkova gólja után olyan szerencsétlenül fogott talajt, hogy ölben kellett letámogatni a pályáról. Ennek ellenére a hazaiak jól tartották magukat, és a szünetben 15-12-es vezetésnél vonultak pihenőre.

Mravíkova sérülése szerencsére nem bizonyult komolynak, így a második játékrészt már vele kiegészülve kezdte az ETO. Nagy lelkesedéssel vetette magát a meccsbe a Metz, s csak Pálingernek köszönhető, hogy képtelenek voltak kiegyenlíteni. Az ellenfél tanácstalanságát jól jelzi, hogy a labdát rendszerint a passzív jelzésig járatták, aztán pedig kiélezett helyzetekből voltak kénytelenek kapura lőni. Sikertelen támadásaik után pedig a Győr azonnal indult, és többnyire eredményes is volt (16. perc: 22-17). Többperces gólcsend következett, amely alatt a csapatok főképp a kapu köré lövöldözték a labdát. Sajnos a Metz eszmélt hamarabb, és Piejos ziccerei után már két találatra is felzárkózott (26. perc: 26-24). A magyarok edzője, Konkoly Csaba azonnal eszmélt és időt kért, aminek meg is lett az eredménye: az utolsó percek – és a mérkőzés – győztese a Győr lett. Végeredmény: 30-27.

A Győri Audi ETO KC mindhárom mérkőzését megnyerte, így százszázalékos teljesítménnyel került a Bajnokok Ligája főtáblájára. Az A-csoportban a dán Slagelse, a spanyol Cementós la Unión és a horvát Kapronca ellen mutathatják meg tudásukat.